header
 

Nowa siedziba telewizji Blue Mountain

Nowa siedziba telewizji Blue MountainW dniu 20 lutego 2010 roku odbyła się ceremonia przecięcia wstęgi z okazji otwarcia nowej siedziby stacji telewizyjnej Blue Mountain. Nowe zaplecze produkcyjne i biurowe chrześcijańskiej telewizji znajduje się teraz w SonBridge Community Center w College Place w stanie Waszyngton.

Po dwudziestu latach działalności na poddaszu domu modlitwy w College Place zarząd i pracownicy są podekscytowani, mogąc teraz funkcjonować na powierzchni przeszło dwa razy większej niż dotychczas.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni tym, którzy wiernie nas wspierali i umożliwili nam tę przeprowadzkę – oznajmił Dan Thesman, dyrektor tej utrzymującej się z darowizn odbiorców stacji o charakterze non-profit. – Nowe lokale bardzo nam się przydadzą w misji dzielenia się ewangelią za pośrednictwem telewizji.

Uroczystość na auli w SonBridge Community Center zgromadziła ponad 200 osób. Przecięcie wstęgi poprzedziły liczne historie opowiedziane przez założycieli, członków zarządu, a także byłych i obecnych pracowników stacji. Gratulacje złożyli przedstawiciele Izby Handlowej doliny Walla Walla oraz reprezentanci Hope Channel, adwentystycznej stacji realizującej programy dla telewizji Blue Mountain.

– Kiedy wymyślono telewizję, eksperci twierdzili, że ludzie nie będą mieć czasu, żeby ją oglądać – rzekł Roger Johnson, lokalny pastor i członek zarządu. – Kiedy wymyślono komputer, twierdzili, że nikt nigdy nie będzie chciał mieć go u siebie w domu. A teraz codziennie dochodzą nas wieści, jak telewizja Blue Mountain odmienia życie ludzi.

– To szczególny kamień milowy nawet dla mnie – wyznała Lynelle Ellis, która jako pierwsza pełniła funkcję dyrektora stacji. – Czuję się jak rodzic, któremu dorosło dziecko. O posiadaniu takiej siedziby mogliśmy tylko marzyć. Teraz marzenie się spełniło.

– Kiedy zaczynaliśmy mówić o ewangelizacji za pośrednictwem telewizji, ludzie wyrażali przekonanie, że to nie wypali – wspominał Harold Kostenko, jeden z założycieli stacji. – Słyszeliśmy słowa: „Po pół roku splajtujecie”.

Teraz, dwadzieścia lat później, audycje stacji odbiera miesięcznie ponad 37.000 odbiorców w dolinie Walla Walla. Co więcej, Blue Mountain prowadzi negocjacje o dotarcie poprzez sieć kablową do potencjalnych 43.000 widzów w rejonie Yakima, Wenatchee i obszaru metropolitalnego Tri-Cities.

– Stacja nie osiągnęła jednak jeszcze wszystkiego – oświadczył Jim Roe, technik pracujący dla niej na zasadzie wolontariatu i zarazem członek zarządu. – Mamy możliwość pójść o wiele dalej. Dzisiaj rozpoczyna się tylko jeden z wielu etapów dzielenia się ewangelią o Jezusie.

© Jon Dalrymple/ Seventh-day Adventist Church, Upper Columbia Conference
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni