header
 

Nowe studio Telewizji He's Alive

Nowe studio Telewizji He's AliveTelewizja He's Alive (On żyje) zakończyła budowę nowego studia telewizyjnego w Spokane w stanie Waszyngton (USA). W uroczystości otwarcia, prowadzonej przez pastora Colina i Mable Dunbar, wzięło udział ponad 50 osób.
– Wciąż potrzeba nam jeszcze około 2,5 tys. dolarów, aby dokończyć izolację i ogrzewanie – poinformował dyrektor stacji Joe Stanfill – ale obiekt daje nam niesamowitą elastyczność, jeżeli chodzi o produkcję poszczególnych programów.

Studio o powierzchni 9 ha, ufundowane z darowizn widzów i przyjaciół, pozwala stacji na kontynuację realizacji takich lokalnych programów jak He's Alive Inside (On żyje wewnątrz), Perspectives (Punkt widzenia) i Empowered (Pełnomocnik). Realizacja lokalnych audycji została wstrzymana, kiedy doraźne studio w Diecezji Górnej Kolumbii musiało zostać przeznaczone na cele administracyjne.

– Oglądanie i filmowanie ceremonii otwarcia nowego studia produkcyjnego było ekscytującym przeżyciem – powiedział Ross Brower, pracujący w telewizji He's Alive na zasadzie wolontariatu – bo byłem świadkiem, jak na terenie tej adwentystycznej diecezji zaczyna się dokonywać dzieło Boże. Przypomniało mi to słowa apostoła Pawła: »Staliśmy się bowiem widowiskiem dla świata« (1 Kor 4,9), ponieważ okiem kamery świat wygląda inaczej”.

Marlo Farlick, jeden z członków założycieli zarządu, opowiedział podczas uroczystości, jak Bóg prowadził dotąd telewizję He's Alive i jakich cudów dokonał.

– Wszystkie te cuda przypominają mi doświadczenie mojej rodziny – rzekł Brower. – Do Chrystusa powróciliśmy dzięki chrześcijańskiej telewizji, kiedy byliśmy zbyt skrępowani, aby powrócić na łono Kościoła.

Na koniec ceremonii Colin Dunbar, pastor lokalnego kościoła w Spokane, poprosił prezbiterów i pastorów okolicznych zborów o podejście do przodu i uklęknięcie. Dunbar zaniósł do Boga prośbę zwłaszcza o błogosławieństwo i prowadzenie stacji. Modlił się o tych widzów, którzy nie uczęszczają do kościoła – o złożonych chorobami, narkomanów i innych.

© Seventh-day Adventist Church, Upper Columbia Conference
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni