header
 

Nowy dyrektor stacji Blue Mountain TV

Nowy dyrektor stacji Blue Mountain TVW dniu 29 marca 2010 roku zarząd stacji telewizyjnej Blue Mountain wybrał adwentystycznego pastora Kima Kjaera na nowego dyrektora.
– Pastora Kjaera cechuje zaraźliwa pasja dzielenia się dobrą nowiną o Jezusie – stwierdziła Judy Veitz, członek zarządu telewizji Blue Mountain. – Już nie może się doczekać nowego wyzwania, jakie przed nim stoi. Moim zdaniem jego wizja i pokorny duch będą prawdziwym błogosławieństwem dla naszej służby.

– Bóg dał mi różnorodne doświadczenia pomocne w budowaniu na podwalinach, które inni położyli pod telewizję Blue Mountain – mówi Kjaer. – Mam nadzieję, że zobaczę, jak stacja rozwija się i obejmuje tak dużo rynków, jak to tylko możliwe. – Dodał też, że chce podjąć działania w kierunku większej dostępności stacji w internecie.

Kjaer, ordynowany kaznodzieja adwentystyczny, wnosi swoją osobą do telewizji Blue Mountain doświadczenia ewangelizacyjne i duszpasterskie. Nie zawsze jednak pracował w chrześcijańskiej służbie niesienia pomocy bliźnim. Początkowo obracał się w świecie biznesu: miał własną, dobrze prosperującą firmę handlującą oprogramowaniem. Po niemal siedmiu latach sprzedawania na świeckim rynku oprogramowania został powołany przez Boga do „sprzedaży” czegoś innego.

W 1995 roku Kjaer podjął współpracę z Dugiem Batchelorem jako ewangelista w medialnej korporacji Amazing Facts. Przemawiał do tysięcy ludzi na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Jego szczegółowe seminaria w klarowny sposób przedstawiały zainteresowanym Księgę Daniela i Apokalipsę.

W 2002 roku razem z żoną Judy przyjął propozycję z Diecezji w Potomac do objęcia stanowiska pastora i założenia zboru na terenie miasta Waszyngton. Kjaer prowadził tam cotygodniowy program na żywo „Clear Voice” dla stacji WMET, nadającej na falach 1160 AM. Na zasadzie wolontariatu oboje pracowali w Montgomery Community Television na kanale 19 w Rockville. Pomagali w produkcji, zbierali materiały do wywiadów i zajmowali się realizacją programów.

W 2007 roku po udanym założeniu zboru w Gaithersburgu w stanie Maryland Kjaer przeprowadził się z rodziną do stanu Waszyngton. Małżonkowie zaczęli pracować przy projekcie dokumentalnym, mającym głosić biblijne prawdy za pośrednictwem świeckich sieci satelitarnych.

Państwo Kjaer są szczęśliwymi rodzicami córki Annie Morgan i dziadkami dwóch wnuków: Caleba i Joshui.

Dwa słowa o telewizji Blue Mountain

Telewizja Blue Mountain to utrzymująca się z darowizn widzów stacja telewizyjna o chrześcijańskim profilu. Stanowi skuteczne narzędzie ewangelizacji osób poszukujących społeczności z innymi oraz sensu i celu istnienia. Stacja stara się realizować i emitować profesjonalne audycje z nadzieją informowania, inspirowania, uczenia i pokrzepiania ludzi poszukujących Boga.

Blue Mountain weszła na antenę 10 kwietnia 1990 roku i od tamtej pory stale funkcjonuje jako niekomercyjna stacja non-pofit, nadająca 24 godziny na dobę z doliny Walla Walla w południowo-wschodniej części stanu Waszyngton.

© Jay Wintermeyer/Seventh-day Adventist Church, Upper Columbia Conference
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni