header
 

„Głos Nadziei” w Ziemi Świętej

„Głos Nadziei” w Ziemi ŚwiętejWraz z otwarciem pierwszego Adwentystycznego Centrum Medialnego przy siedzibie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Izraelu, gdzie w nowopowstałym studio w Tel Awiwie uruchomiono produkcje i emisję audycji radiowych w języku hebrajskim i rosyjskim. "Rozpoczęcie produkcji programów w języku hebrajskim nie jest tylko dodaniem nowego języka do listy światowego radia" mówi dyrektor regionalny Adventist World Radio w Europie, Tihomir Zestic. "Dzielenie się ze słuchaczami nadzieją adwentową w kraju, w którym żył Jezus, w ich własnym języku, to wielki zaszczyt. Mam nadzieję, iż nasze programy radiowe będą wspierać jedność i wzrost Kościoła w Izraelu.”

Audycje będą nadawane w lizingowanym od lokalnej stacji radiowej FM czasie antenowym. Zasięg sygnału radiowego pokrywa centralną część Izraela, czyli okolice pomiędzy Jerozolimą i Tel Awiwem oraz sporą część Zachodniego Brzegu. "Nasz nowy partner transmisyjny oferował nam znacznie więcej czasu antenowego niż jesteśmy w stanie zaakceptować w tej chwili, a to z tego względu, iż nie posiadamy wystarczającej kadry do wytwarzania wystarczającej ilości programów" - relacjonuje Zestic. "Z tak dobrym zasięgiem i otwartością wobec nas właśnie taki profil studia radiowego bardzo nam odpowiada. Mam nadzieję, że będziemy w stanie wspólnie się rozwijać".

Podczas uroczystości poświęcenia, Richard Elofer, dyrektor Israel Field (izraelska placówka misyjna), powiedział: "Jesteśmy szczęśliwi mając możliwość otwarcia tego Centrum Medialnego. Tutaj będziemy mogli produkować programy dla Radia „Głos Nadziei”, a w niedalekiej przyszłości dla Hope Channel (adwentystycznej stacji telewizyjnej). Planujemy nadawanie naszych programów przez jedną godzinę dziennie, a naszą wizją jest, aby móc transmitować też programy za pośrednictwem Internetu. Jesteśmy bardzo wdzięczni Adventist World Radio i Wydziałowi Transeuropejskiemu za ich wsparcie przy budowie tego Centrum.”

Wszyscy producenci audycji radiowych są wolontariuszami i będą pracować pod kierunkiem pastora John’a Lascu, koordynatora radiowego w Israel Field i dyrektora Centrum Medialnego. Celem jaki wyznaczył Israel Field audycjom radiowym to wspieranie misji i wzrostu Kościoła. Programy będą miały taką strukturę i charakter, by przyciągnęły ludzi zainteresowanych kwestiami rodzinnymi, zdrowia i spraw duchowych, a także by pomagały nawiązywać nowe kontakty w celu późniejszej korespondencji oraz w przystępny sposób zaprezentowały słuchaczom biblijne zady wiary.

Dotychczas utworzone zostały dwa zespoły produkcyjne, jeden odpowiedzialny jest za produkcję programów w języku hebrajskim, a drugi w języku rosyjskim. Członkowie obu zespołów otrzymali również szkolenie wprowadzające zorganizowane przez Tihomira Zestica oraz inżyniera globalnych zasobów AWR, Daryl’a Gungadoo. W szkoleniu produkcyjnym wzięło udział około 20 osób, natomiast w szkoleniu technicznym uczestniczyło około 8 osób.

Zestic relacjonuje: "Dla większości z nich był to początek procesu ich kształcenia, ponieważ, za wyjątkiem jednej lub dwóch techników, nikt nie miał wcześniej doświadczenia w produkcjach radiowych. Zaangażowane w ten projekt osoby są bardzo zmotywowane i zainteresowane tą pracą. Kilka z nich posiada ogromny potencjał. Spodziewam się, iż do zespołu produkcyjnego programów rosyjskich dołączy jeszcze kilka osób z potencjałem. Zespół hebrajski jest mniejszy ze względu na brak lektorów mówiących po hebrajsku. " Obydwa zespoły czeka jeszcze kilka szkoleń w ciągu kolejnych miesięcy. Na koniec Zestic stwierdza, „Nie ma lepszego sposobu na wspieranie działalności Kościoła niż pozyskanie niedoświadczonych członków i zaangażowanie i wysłanie profesjonalistów, by ich uczyli i nimi pokierowali!”

© Shelley Nolan Freesland
Tłum. Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni