header
 

Media gotowe na światowy zjazd Kościoła

Media gotowe na światowy zjazd KościołaOd 23 czerwca do 3 lipca na LXIX Ogólnoświatową Sesję* Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Georgia Dome w Atlancie (USA) mają się zjechać dziesiątki tysięcy adwentystów dnia siódmego. Dla osób chcących śledzić przebieg zjazdu organizatorzy oferują programy informacyjne, audycje i analizy przedstawiane przez mass media każdego dnia.

Agencja informacyjna Adventist News Network (ANN) ma co dzień emitować wiadomości i programy na stronie internetowej www.news.adventist.org, a także przygotowywać podkasty Atlanta 2010 Today. Co więcej, ANN każdego dnia na kanale Hope Channel o 18.30 czasu wschodnioamerykańskiego (00.30 czasu letniego środkowoeuropejskiego) będzie nadawać wydanie specjalne telewizyjnego serwisu informacyjnego Adventist NewsLine.

Tak jak zawsze, czasopismo Adventist Review zajmie się sporządzaniem oficjalnych sprawozdań z przebiegu sesji, które będzie codziennie wydawać drukiem i automatycznie dostarczać stałym prenumeratorom magazynu.

Z newsami, realizowanymi przez ANN, będzie się można również zapoznać na stronie www.twitter.com/adventistnews.

– Chcemy, żeby wyznawcy mogli wiedzieć, co ich przywódcy robią, mówią i jak głosują – poinformował pastor Rajmund Dąbrowski, dyrektor departamentu ds. public relations Generalnej Konferencji Kościoła. – Nasza ekipa będzie robić programy informacyjne na temat linii postępowania i punktów programu dotyczących budżetu, a także reportaże ukazujące uczestników, zakulisowe życie obrad i różne ciekawostki.

Autorem codziennych jednogodzinnych podkastów ANN będzie John Smith, eksproducent audycji radiowych sieci BBC. Dostępne na stronie głównej ANN, podkasty Atlanta 2010 Today ukazywać będą bardziej szczegółowe programy, komentarze oraz wywiady z nowymi przywódcami kościelnymi, jak również transmisje z nabożeństw, muzykę oraz Defiladę Państw Świata.

– Ogólnoświatowa sesja Kościoła jest wyjątkowym, ekscytującym doznaniem. Podkasty przeniosą widzów w centrum najważniejszego wydarzenia w kalendarzu kościelnym, tak aby doświadczyli tego samego co około 70 000 adwentystów zgromadzonych w Atlancie – oznajmił Smith.

Ze Smithem będą współpracować inni komentatorzy, m.in. przedstawiciele amerykańskiego National Public Radio oraz reporterzy, którzy już nieraz relacjonowali posiedzenia sesji.

Dzięki 30-minutowym codziennym serwisom informacyjnym Adventist NewsLine odbiorcy zorientują się co nieco w przebiegu obrad i obejrzą podsumowanie wiadomości z całego dnia. William Costa Jr., producent serwisu i zarazem zastępca dyrektora wydziału ds. public relations, powiedział, że chodzi o to, by poinformować wyznawców na całym świecie o wydarzeniach i zmianach.

– Dobra komunikacja pomoże każdemu darzyć zaufaniem Kościół jako całość – wyraził przekonanie Costa.

Za koordynację wiadomości i transmisji telewizyjnych odpowiedzialna będzie Willa Schornmeyer, doświadczona reporterka telewizyjna stacji KTLA z Los Angeles.

Pierwsze podkasty Atlanta 2010 Today i serwisy Adventist NewsLine ruszą w środę 23 czerwca. Dalsze informacje na temat sesji można uzyskać na stronach news.adventist.org oraz gcsession.org.

© Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

*Światowy zjazd delegatów (synod) mający na celu wytyczenie strategii Kościoła i wybór naczelnych władz Kościoła na kadencję 2010-2015.
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni