header
 

Medialny projekt orkiestry symfonicznej

Medialny projekt orkiestry symfonicznejOkoło 35 młodych ludzi spędziło tydzień w studio nagraniowym ośrodka medialnego Stimme der Hoffnung (Głos Nadziei), w Alsbach-Hähnlein w Niemczech w celu nagrania DVD z muzyką dla dzieci. Młodzi członkowie zespołu międzynarodowej orkiestry symfonicznej pochodzą z Niemiec, Austrii, Węgier, Rumunii i Szwajcarii. Orkiestra do tej pory nagrała utwory Griega, Haendla, Haydna, Mussorgskiego, Straussa, Czajkowskiego, Berkovitcha i Vivaldiego. Tydzień nagrań zakończył się koncertem w oranżerii w Darmstadt w sobotę wieczorem, 10 kwietnia 2010.

Projekt był wspierany przez adwentystyczną diecezję Baden-Württemberg. Dr. Günter Preuβ, będący kierownikiem tego projektu jak i kantorem, wyznał, iż idea nagrania DVD wywodzi się z innego projektu "Kinder helfen Kindern" (Dzieci Pomagają Dzieciom), sponsorowanego przez niemiecki oddział Adwentystycznej Agencji Pomocy i Rozwoju (ADRA) z siedzibą w Weiterstadt.

"Jesteśmy ogromnie zainteresowani promowaniem edukacji muzycznej wśród młodzieży. Chcemy rozwijać talenty muzyczne w przyjemnej atmosferze. Coraz mniej dzieci w dzisiejszych czasach gra na instrumentach muzycznych. Zainteresowanie muzyką klasyczną stale spada, pomimo to, że jest to ten rodzaj muzyki, który ma bardzo pozytywny wpływ na umiejętność uczenia się dziecka oraz wzmacnia jego koncentrację," wyjaśnia Günter Preuβ, który pracował przez kilka lat jako dyrektor muzyczny na Adwentystycznym Uniwersytecie Saleve w Collonges we Francji.

Młodzi wykonawcy, którzy dobrowolnie spędzili część swoich wakacji uczestnicząc w całotygodniowej sesji nagraniowej, prezentowali wiele entuzjazmu, zaangażowania i wytrwałości, szczególnie w trakcie ostatniego występu. Wszystkie osoby, które w tym czasie pracowały z nimi nad nagraniem pozostają pod głębokim wrażeniem Ich oddania i poświęcenia.

W odpowiedzi na ten pierwszy udany wspólny projekt, utworzone zostało stowarzyszenie, którego długoterminowym celem jest stałe zabezpieczenie funduszy za pośrednictwem fundacji, które będą przeznaczane na rozwój talentów muzycznych wśród dzieci i młodzieży.

Ośrodek medialny Stimme der Hoffnung bardzo sprzyja i wspiera ten projekt. Mamy nadzieję, że wkrótce będzie nam dane usłyszeć więcej koncertów w wykonaniu wielokulturowej orkiestry młodzieżowej za pośrednictwem adwentystycznej telewizji Hope Channel.

© CD EUD/Stimme der Hoffnung
Tłum. Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni