header
 

Hope Channel: Nowe studio, nowe możliwości

Hope Channel: Nowe studio, nowe możliwościJeszcze do niedawna przywódcy Kościoła dzwonili do kierownika produkcji Joego Sloana, pytając, czy mogą na następny dzień rano zarezerwować sobie studio stacji telewizyjnej Hope Channel. – Wolne terminy mielibyśmy gdzieś za parę miesięcy – odpowiadał.
Od 2003 roku programy Hope Channel szły w świat z piwnicy siedziby głównej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Ciasne pomieszczenie studyjne miało rozmiary 6 x 6 m, a produkcja posuwała się niekiedy w iście żółwim tempie, bo asystenci kierownika produkcji na zmianę dekoracji do kolejnego programu potrzebowali aż pół dnia.

Teraz nowe studio o wymiarach 12 x 21 m umożliwia nagrywanie jednocześnie wielu audycji przy różnych dekoracjach oraz zwiększenie liczby realizowanych programów, m.in. o audycje na żywo oraz w formacie HD. Hope Channel realizuje obecnie na całym świecie programy przez całą dobę na 10 kanałach, ale planuje zwiększyć wkrótce tę liczbę o 5 następnych.

– Dzięki temu wszystko powinno przebiegać dużo sprawniej – wyraził przekonanie Sloan 5 kwietnia 2010 roku podczas uroczystości przecięcia wstęgi z okazji otwarcia nowego obiektu.

Studio stanowi najważniejszy element nowego, wartego 5,2 mln dolarów przedsięwzięcia rozbudowy siedziby głównej Kościoła w Silver Spring w stanie Maryland (USA).

Choć jak powiedziały osoby zarządzające Hope Channel, ewangelizacja poprzez media realizowana jest z uwzględnieniem kultury danego kraju, to jednak na kilku nieanglojęzycznych kanałach stacji audycje po angielsku pełnią rolę wypełniaczy przez parę godzin dziennie. W Stanach Zjednoczonych sieć została w ubiegłym roku włączona do pakietu podstawowego platformy satelitarnej DirecTV.

– Dzięki temu studiu możemy współpracować stąd [z siedziby głównej Kościoła] w realizowaniu misji Kościoła z naszymi jednostkami administracyjnymi na całym świecie – oznajmił pastor Mark Finley, przewodniczący rady nadzorczej Hope Channel i zastępca zwierzchnika Kościoła.

Nowe studio, stanowiące jedno z 65 adwentystycznych ośrodków medialnych na całym świecie, dowodzi, że Kościół angażuje się w inwestowanie w nowe technologie medialne.

– Cyfrowy system łączności preferuje obecnie wielu ludzi – stwierdził Brad Thorp, prezes Hope Channel. – Inwestując środki w komunikację cyfrową, podchodzimy do posłannictwa na poważnie. Jestem wdzięczny przywódcom Kościoła, którzy poparli tę wizję rozwoju.

Hope Channel ma w swoim repertuarze programy na temat rodziny, zdrowia, misji globalnej, biblijnych nauk, wolności religijnej, wydarzeń ewangelizacyjnych, a także audycje skierowane do widzów najmłodszych.

Choć wskutek czynników ekonomicznych w 2008 roku praktyczne nie było nowych przyjęć do pracy, kościelni funkcjonariusze w siedzibie głównej przystąpili do budowy z uwagi na zobowiązania wynikające z popisanych już wcześniej kontraktów z firmami wykonawczymi.

W nowym obiekcie mieści się siedziba nie tylko całego Kościoła, ale też m.in. Adwentystycznej Agencji Pomocy i Rozwoju (ADRA), Adwentystycznej Organizacji Zarządzania Ryzykiem, Wydziału Północnoamerykańskiego denominacji oraz Griggs Univeristy (Griggs International Academy).

© Ansel Oliver, fot. Megan Brauner/Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Czytaj poprzednią informację nt budowy nowej siedziby Hope Channel
http://glosnadziei.pl/swiat/68-budujace-wiesci-z-usa
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni