header
 

Odezwa z okazji Dnia "Głosu Nadziei"

10 kwietnia - dzień Głosu Nadziei"Tak dalej być nie może!" - Te znamienne słowa padły w lipcu 1980 roku rozpoczynając falę strajków w Lublinie, a następnie w sześciuset największych przedsiębiorstwach całej Polski. Władze aresztowały wielu głównych działaczy opozycji. Kraj został sparaliżowany, odcięto telefony. Rolę łączników spełniali kolejarze, pocztowcy i transportowcy. Największą jednak rolę w informowaniu społeczeństwa, w tych trudnych dla Polaków chwilach, spełniały programy radiowe nadawane zza „żelaznej kurtyny”.

Wolna Europa, BBC czy Głos Ameryki docierały do polskich domów każdego wieczora dostarczając nie tylko informacji o realnej sytuacji, ale dodawały także otuchy, wsparcia i nadziei domagającym się godności i walczącym o wolność rodakom. W tym samym czasie na skali radiowej w paśmie 31 metrów na falach krótkich pojawiła się, obok wspomnianych już powyżej, nowa stacja nadająca z zachodu programy o znamiennej dla ówczesnej sytuacji nazwie - „Głos Nadziei”.

Dokładnie 6 lipca 1980 roku o godzinie 9:15 ze stacji nadawczej w Sines w Portugalii popłynęła pod tym właśnie hasłem pierwsza audycja radiowa Kościoła adwentystów w języku polskim.

Dziś w 30-lecie tamtych wydarzeń, mimo że nie ma już PRL-u, nadal są - choć w zupełnie w innej sytuacji ustrojowej - miliony Polaków poszukujących otuchy, wsparcia i nadziei.

To właśnie dla nich „Głos Nadziei” wykonuje nieustannie swą służbę, do której i Ty możesz się przyłączyć poprzez złożenie daru wspierając tę wyjątkową misję. Od każdego ofiarodawcy zależy dalszy realny rozwój i przyszłość naszego Ośrodka.

„Głos Nadziei” to nie tylko radio, telewizja czy Internet, ale to przede wszystkim dobra nowina i poselstwo zbawienia. Przyłącz się do grona sponsorów kolejnych naszych programów ewangelizacyjnych. Możesz to uczynić poprzez lokalny zbór, diecezję, przekaz pocztowy lub wpłatę na konto bankowe (95 1050 1025 1000 0022 4449 3504).

W szczerej podzięce za Wasze modlitwy i wsparcie finansowe przyjmijcie wyjątkową płytę DVD o tytule - „Na świadectwo wszystkim narodom”, którą przekazujemy każdemu z Was w kwietniowym numerze miesięcznika „Głos Adwentu”. Na płycie prócz filmu o misji radiowej znajdziecie również pilotażowe odcinki nowych serii ewangelizacyjnych nigdy wcześniej nie wydanych na DVD oraz film z życia Kościoła w 2009 roku.

Poprzez złożenie daru z okazji dorocznego Dnia Głosu Nadziei sprawmy, aby Boże przesłanie mogło dotrzeć naprawdę do wszystkich ludzi. Chciałoby się powiedzieć „tak dalej być nie może” by w Polsce byli ludzie do których prawdziwa ewangelia jeszcze nie dotarła!

Z wyrazami wdzięczności i życzeniami pokoju
Zespół Redakcyjny ORTV „Głos Nadziei”

10 kwietnia - dzień Głosu Nadziei

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni