header
 

Nowa epoka dla Adventist World Radio

Nowa epoka dla AWRGlobalny system dystrybucji i zatwierdzania treści multimedialnych umożliwi Adventist World Radio rozwinięcie oferty przekazu programów i audycji do nieograniczonej liczby odbiorców przy wykorzystaniu podcastów, czyli publikacji materiałów audio lub wideo w Internecie oraz AoD (Audio on-Demand), czyli dostarczania wcześniej zamówionej treści medialnej poprzez sieć internetową w formie dźwiękowej.

„AWR eksperymentowało z podcastami przez cztery lata i ma już pewne doświadczenia, natomiast sam proces przygotowywania treści przekazów okazał się tak pracochłonny, iż spośród 75 głównych języków, jesteśmy w stanie przygotowywać transmisje radiowe zaledwie w 10. Nawiązanie współpracy z firmą Pharos znacznie poprawi naszą wydajność, umożliwiając natychmiastowe udostępnienie na całym świecie każdej ukończonej, gotowej do emisji audycji” – mówi Ben Schoun, prezes AWR.

AWR wybrało Pharos jako dostarczyciela technologicznych rozwiązań w obszarze produkcji i globalnej dystrybucji treści multimedialnych wykorzystującego do tego celu platformę Mediator, której głównym elementem jest system zarządzania treścią oraz system zarządzania obiegiem pracy i dokumentów. Nowe rozwiązania pozwolą na rozwinięcie globalnego systemu dystrybucji i zatwierdzania treści multimedialnych, co umożliwi AWR zaoferowanie odbiorcom przekazu audycji i programów w formie podcastów umieszczonych w sieci oraz w formacie elektronicznych plików dźwiękowych AoD, do nieograniczonej liczby odbiorców. Projekt ten będzie realizowany jako dodatkowy, poza aktualną działalnością AWR, czyli emisją programów na falach krótkich. Efektem owocnych negocjacji, które miały miejsce podczas Konwencji NAB 2009, gdzie technologia Pharos Mediator 4.0 została po raz pierwszy zaprezentowana, jest podpisany w chwili obecnej kontrakt między AWR a Pharos.

„Oprócz transmisji programów poprzez fale na częstotliwościach AM lub FM które są jednak ograniczonym obszarem usług, nowy system pozwoli na poszerzenie naszej działalności i zaspokojenie potrzeb naszych słuchaczy poprzez dostęp do nieograniczonej liczby naszych programów i audycji wykorzystując do tych celów możliwości technologiczne Internetu” - wyjaśnia Ben Schoun.

„AWR eksperymentowało z podcastami przez cztery lata i ma już pewne doświadczenia, natomiast sam proces przygotowywania treści przekazów okazał się tak pracochłonny, iż spośród 75 głównych języków, jesteśmy w stanie przygotowywać transmisje radiowe zaledwie w 10. Nawiązanie współpracy z organizacją Pharos znacznie poprawi naszą wydajność, umożliwiając natychmiastowe udostępnienie na całym świecie każdej gotowej audycji, bez konieczności, jak to się odbywa obecnie, oczekiwania w kolejce na emisję w nadawanej częstotliwości.”

„Nasz przekaz multimedialny przygotowany za pośrednictwem platformy Mediator firmy Pharos pozwoli naszemu audytorium na wyszukiwanie programów za pomocą słów kluczowych w ich własnym języku” - dodaje zarządzający serwisem internetowym AWR, Marvin King. „Jeśli ktoś na przykład będzie zainteresowany programami dotyczącymi palenia, życia rodzinnego lub zagadnieniami zbawienia w języku rosyjskim, będzie mógł wpisać w wyszukiwarkę słowa dokładnie w tym języku.

Ze względu na swe wszechstronne środowisko, platforma Mediator zapewni nam uzyskanie wysokich wskaźników wydajności wykorzystując moduły automatycznego zarządzania kontrolą jakości nadawania, co zdecydowanie ułatwi kierownikom produkcji sprawdzanie integralności plików multimedialnych zanim program zostanie wyemitowany na żywo. Za pośrednictwem ekskluzywnego, opartego na przeglądarce internetowej interfejsu użytkownika nasze zespoły będą mogły nadzorować przygotowanie treści multimedialnych, uruchomienie i przeprowadzenie ich transmisji z każdego miejsca na świecie oraz zarządzać transferem plików multimedialnych wg harmonogramu transmisji. Programy te wymienione są na liście serwisów podcastowych takich jak iTunes, co sprawia, iż dostęp do naszego przekazu multimedialnego stanie się o wiele łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem, a naszymi odbiorcami nie będą tylko te osoby, które odwiedzają naszą stronę internetową. Będziemy mieli także możliwość dystrybucji naszych podcastów za pośrednictwem innych stron internetowych, blogów, a także różnych portali społecznościowych.”

„Platforma Mediator zintegruje globalną produkcję i dystrybucję treści multimedialnych wykorzystując infrastrukturę serwisu internetowego Amazon - S3 Cloud (Serwis Przechowywania Obiektów i Danych),” wyjaśnia przedstawiciel Pharos, Russell Grute. „To jest kamień milowy w procesie konwergencji przekazu mediów elektronicznych, na który czekało wielu nadawców. Treść multimedialna programów AWR będzie przesyłana z regionalnych ośrodków, które w większości przypadków znajdują się w miejscach praktycznie niedostępnych. Platforma Mediator przetworzy setki programów dziennie oraz dokona ich konwersji i transkodowania według wymagań standardów jakości nadawania przy użyciu transkodera Rhozet Carbon Coder.”

Zintegrowany z platformą Mediator, w pełni zautomatyzowany system Playtime, pozwoli AWR na zautomatyzowanie dystrybucji i agregacji treści multimedialnych nadawanych na falach krótkich, a także treści dla podcastów do 13 punktów dystrybucyjnych na świecie. Następnie siedem z nich przekaże zawartość multimedialną do różnych zautomatyzowanych systemów współpracującej firmy serwisowej, podczas gdy pozostałe sześć roześle transkodowane pliki audio i metadane do firm specjalizujących się w ostatecznym kształtowaniu i wzmacnianiu efektów plików audio/wideo dla celów internetowych. Zdalnie sterowany obieg dokumentów zatwierdzających, wykorzystujący pulpit monitorujący, zainicjuje skumulowaną konwersację treści multimedialnej na uniwersalny język formalny XML i wygenerowanie nowego, zatwierdzonego pliku multimedialnego. Plik zostanie podjęty przez googlowski serwis Feedburner i przekształcony w Apple iTunes – czyli zaawansowany, ostateczny format podcastu.

Adwentist World Radio zajmujące się międzynarodową służbą misyjną działa z ramienia Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Jego misją jest emitowanie programów głoszących poselstwo zbawienia ludziom na całym świecie w ich własnym języku. AWR oraz jego oddziały nadają audycje radiowe ponad 1.000 godzin tygodniowo poprzez fale AM/FM, a także wykorzystując podcast i Internet. Programy produkowane są w lokalnych ośrodkach radiowych w ponad 70 językach.

Organizacja Pharos dostarcza system zarządzania treścią multimedialną i obiegiem dokumentów do nadawców radiowych i usługodawców działających w telewizji, radio, VOD oraz w dystrybucji komórkowej. Rozwiązania technologiczne Pharos wspierają globalne firmy medialne w szybkiej adaptacji i czerpaniu korzyści z dystrybucji opierającej się na plikach multimedialnych wykorzystując multiplatformę. Razem z technologią Pharos, organizacje znacznie upraszczają proces obiegu dokumentów, ujednolicają współdziałanie zespołów operacyjnych oraz lepiej wykorzystują rozwój technologiczny infrastruktury komunikacji internetowej wpływając na całą koncepcję łańcucha wartości w branży mediów elektronicznych.

© Pharos Communications
Tłum. Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni