header
 

„Głos Nadziei” ponownie dostępny w Kamerunie

Głos Nadziei ponownie dostępny w KamerunieWraz z otwarciem nowego studia radiowego przesłanie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego o nadziei i zbawieniu dotrze nawet do ludzi w zachodniej i centralnej części Afryki. Będą to programy w języku ludu Fulani prowadzone przez ludność Fulani zamieszkującą region Sahel. Raporty donoszą, że lud Fulani jest największą koczowniczą grupą ludzi na całym świecie.

Budowa nowego studia właśnie dobiega końca. Znajduje się w pomieszczeniach biurowych w Maroua, północnej części Kamerunu, w Afryce. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem kierownictwa lokalnego Kościoła i Adventist World Radio. AWR zapewnia wyposażenie i techników, którzy będą nadzorować prace instalacyjne, prowadzić szkolenia dla pracowników, a następnie ustalać program audycji.

Ludność Fulani, która żyje w regionie Sahel w Zachodniej i Centralnej Afryce, mówi językiem Fulfulde. Sahel graniczy z pustynią Sahara od północy, a bardziej wilgotnym, tropikalnym obszarem na południu. Jednocześnie rozciąga się od Oceanu Atlantyckiego na zachodzie aż do Republiki Środkowej Afryki na wschodzie. Fulani są strażnikami bydła w Zachodniej Afryce. W większości to muzułmanie. Szacuje się, że dla ponad 15 milionów ludzi na tym terytorium język Fulani jest językiem ojczystym.

„Po raz pierwszy uczyłem się o Jezusie, kiedy usłyszałem audycje „The Voice of Hope” („Głos Nadziei”) w moim radio” - mówi Ahmadou (nieprawdziwe imię), słuchacz radia AWR. „Moja funalijska rodzina jest muzułmańska. Kiedy zdecydowałem się pozostać chrześcijaninem, zostałem wyrzucony z domu. Cały mój majątek, włączając moje krowy, został mi zabrany. Musiałem opuścić te tereny ze strachu przed śmiercią.”

W przeszłości programy w języku Fulfulde były transmitowane na falach krótkich, ale później zaprzestano na pewien czas nadawania w tym języku - mówi Pastor Benjamin Schoun, szef AWR. Nowe programy pozwolą stacji na emisję (oprócz tematyki duchowej I religijnej) magazynów, zajęcie się tematami z zakresu problemów społecznych, życia rodzinnego oraz zdrowia. Zawartość będzie zależała od potrzeb i zainteresowań muzułmańskich słuchaczy.

Światowe Radio Adwentystyczne (Adventist World Radio) jest radiem misyjnym z ramienia Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Dociera głównie do tych części świata, gdzie misjonarze nie mogą dotrzeć z powodu restrykcji prawnych ograniczających tradycyjną działalność misyjną.

© Adventist News Network
Tłum. Karolina Kościuk
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni