header
 

„Nowy Czas” dla Ekwadoru

Nowy Czas dla EkwadoruQuito, stolica Ekwadoru z 1.4 milionową populacją niekoniecznie znajduje się wśród największych miast Wydziału Południowej Ameryki Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Ale właśnie tutaj Kościół dociera do ludzi za zamkniętymi drzwiami wykorzystując fale radiowe.       
Radio o nazwie Nuevo Tempo, co oznacza Nowy Czas, przez lata poruszało serca i wpływało na życie lokalnej społeczności, a zasięg nadawania powiększał się z roku na rok. Obecnie audycje radiowe nadawane z tej małej stacji przy wykorzystaniu trzech przekaźników są słyszalne prawie w każdej części Ekwadoru.

Poprzez nadawanie programów o zdrowiu, życiu rodzinnym oraz poruszając kwestie duchowe i przekazując najnowsze informacje, dyrektor radia Miguel Martinez i jego zespół dzielą się orędziem nadziei w Jezusie dzięki falom radiowym. Planują oni także rozszerzenie zasięgu nadawania oraz modernizację sprzętu i urządzeń tak aby coraz więcej ludzi miało możliwość poznania nowego życia, którego centrum jest Jezus.

W ciągu pięciu ostatnich lat ponad 700 osób przyłączyło się do Kościoła Adwentystycznego dzięki audycjom głoszącym orędzie nadziei. A około 90 pracowników misyjnych radia udzieliło 4.000 lekcji biblijnych.

Od odległych wiosek po główne miasta, od slamsów po sale lekcyjne, poprzez fale radiowe do pomieszczeń za zamkniętymi drzwiami - orędzie nadziei rozprzestrzeniane jest po całym obszarze Wydziału Południowej Ameryki w tym także w Ekwadorze.

© AdventistMission.org
Tłum: Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni