header
 

Radiowa służba małej Vitorii

Radiowa służba małej VictoriiVitoria ma 9 lat I mieszka na wyspie znajdującej się na Amazonce w Brazylii, drugiej co do długości na świecie rzece. Jej dom zbudowany jest na palach. Amazonka jest otoczona dżunglą i w porze deszczowej jej poziom znacznie wzrasta, często zalewając wyspy znajdujące się w pobliżu jej brzegów. A dom zbudowany na palach jest zdecydowanie bezpieczniejszy gdy rzeka wylewa.

Pracowita dla Boga

Vitoria lubi być zajęta dla Boga. Każdego tygodnia prowadzi spotkania z małą grupą dzieci w domu przyjaciół. Ale zajmuje się jeszcze czymś dodatkowo. Pomaga swojemu ojcu w produkcji programów radiowych. Kiedy jej ojciec rozpoczynał prace nad audycjami kilka lat temu, początkowo myślał o dyskusji z dorosłymi ludźmi na temat Boga. Ale później poprosił Vitorię, aby opowiadała historie dla dzieci. A teraz prowadzą program razem.

„Opowiadam krótkie historie” - mówi Vitoria. „Gramy muzykę i dzielimy się intencjami modlitewnymi. Czasami, na czyjeś życzenie emitujemy piosenkę dedykowaną przyjaciołom. Potem przez pięć minut rozmawiamy o zdrowiu, a mój ojciec wygłasza krótkie kazanie. W niektórych programach homilie głoszą zaproszeni przez niego goście. A czasami zapraszamy do programu grupę dzieci, by śpiewały piosenki religijne.”

Radiostacja swoim zasięgiem obejmuje wyspy w pobliżu domu Vitorii, w ten sposób wiele osób słucha audycji radiowych. Piszą oni listy, w których wyznają, że bardzo lubią te programy, szczególnie wybrane pieśni i intencje modlitewne. Lokalny pastor powiada, iż audycje te pomogły wielu ludziom zamieszkującym wyspy niedaleko miejsca gdzie mieszka Vitoria, poznać Boga i Kościół.

„Czasem podczas programu rozmawiamy o naszych małych grupach, które prowadzimy” - relacjonuje Vitoria. „Objaśniamy na czym polegają nasze spotkania, a gdy zaproszeni ludzie dołączają do którejś grupy, od razu orientują się w omawianych kwestiach i tym chętniej chcą uczestniczyć w zebraniach.”

Nowy Kościół

„Zwykle uczęszczaliśmy do kościoła po drugiej stronie zatoczki” - opowiada Vitoria. „Ale w ostatnim roku jedna z małych grup taty przekształciła się w kościół liczący 25 członków, a liczba ta stale się powiększa. W związku z tym w sobotę chodzimy teraz do tego kościoła.

Vitoria razem ze swoim bratem Danielem są członkami harcerskiego Klubu Pathfinders, który organizuje spotkania w pobliskim kościele. „Do klubu należą członkowie różnych wyznań, tak więc nie wszyscy są adwentystami” - kontynuuje Vitoria. „Ale cieszymy się, że są oni z nami i modlimy się za nich. Siedmioro z nich podjęło decyzję o przyjęciu chrztu.”

Wiele sposobów na dzielenie się wiarą

„Działalność Pathfinders jest jedną z form dzielenia się wiarą” - dodaje Vitoria. Zapraszam moich przyjaciół, by przyłączyli się do nas i wtedy mam możliwość przedstawienia im Jezusa. Daniel, a czasami i ja głosimy w kościele kazanie. Zawsze szukamy sposobów na dzielenie się Bożą miłością z ludźmi.”

Vitoria i jej rodzina wciąż są zajęci pracując dla Jezusa. My też możemy wykonywać dzieło dla Jezusa właśnie w miejscu, gdzie żyjemy. Możemy opowiadać innym o Bogu, możemy modlić się, by oddali swe serca dla Jezusa, a możemy także każdego tygodnia przeznaczać dary na misję radiową w twoim kraju – tym sposobem ludzie, których może nigdy nie spotkamy będą mogli dowiedzieć się, że Bóg ich kocha. Tak wiele możemy zrobić! Bądźmy oddani dziełu Bożemu – tak jak Vitoria.

© AdventistMission.org
Tłum: Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni