header
 

Małe radio – wielki wpływ

Małe radio - wielki wpływSamotny głos mówi do mikrofonu. Mówca nie wie kto usłyszy jego głos, ale jest przekonany, że ktokolwiek słucha tego serce jest poruszane mocą Ducha Świętego. Głoszone poselstwo nadziei wraz z podkładem muzycznym i pieśniami – cała audycja opowiada historię o Jezusie.         
W jednym z państw archipelagu Wielkich Antyli na Morzu Karaibskim, Republice Dominikany Kościół Adwentystów Dnia Siódmego obsługuje małą radiostację znajdującą się w stolicy kraju, Santo Domingo. Radiostacja ta nazywa się Radio Amanacer, a jej sygnał dociera do większej części trzymilionowej populacji zamieszkującej stolicę.

„Otrzymujemy mnóstwo telefonów, listów, maili od słuchaczy, w których zawarte są podziękowania za audycje które nadajemy, ponieważ jak wyznają słuchacze programy nasze wspierają ich duchowe życie” - mówi Migueas Fortunato, dyrektor Radia Amanacer.

W miejscu położonym na obrzeżach miasta, pośród plantacji bananów znajdującej się w górach centralnej Dominikany, mieszka Gustavo Rosario, pracując na swojej małej działce. Plony swej pracy sprzedaje w lokalnej wiosce. Pewnego dnia szukając swojej ulubionej stacji radiowej, zdarzyło się, iż natrafił na Radio Amanacer. Słuchał audycji przez minutę i okazało się, że bardzo przypadł mu do gustu program. Wkrótce Gustavo odkurzył starą Biblię, którą posiadał i zaczął czytać jej fragmenty razem z prowadzącym audycję.

Trwało to kilka lat, aż do dnia kiedy Gustavo zdecydował się na wizytę w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego. Założył swoje najlepsze ubranie, zamówił taksówkę motocyklową i pojechał do najbliższego Kościoła Adwentystów znajdującego się 30 minut drogi od jego miejsca zamieszkania. Dzisiaj Gustavo jest już ochrzczonym wyznawcą i znajduje wiele radości w dzieleniu się swoim doświadczeniem wiary z rodziną i znajomymi.

Jeralina Toma, jedna ze słuchaczek Radia Amanacer wyznaje: „Usłyszałam w pewnym momencie piosenkę mówiącą o małych grupach. Zaciekawiło mnie to, więc zadzwoniłam do redakcji i ktoś z zespołu skierował mnie do jednej z grup, która spotykała się blisko mojego domu. Od tego czasu zaczęłam uczęszczać na spotkania.”

Wykorzystując możliwości jakie niesie duszpasterstwo medialne, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego dociera do ludzi, do których w inny sposób nie byłby w stanie dotrzeć. Wasze żarliwe modlitwy i wsparcie dla nieustającej misji radiowej Kościoła sprawia, iż służba ta jest możliwa, i nie tylko w Republice Dominikany, ale na całym świecie. Wielkie podziękowania za pomoc w głoszeniu światu o Jezusie.

© AdventistMission.org
Tłum: Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni