header
 

Głos nadziei dotarł do Kolumbii Brytyjskiej

Głos Nadziei dotarł do KolumbiiW porze zimowej w zachodniej części Kanady puchowa kołdra śniegu pokrywa faliste pola podchodzące pod zalesione stoki masywu górskiego. W środku tego pejzażu położone jest miasto Crankbrook. To tutaj mieszka rodzina Tam. Ich życie jest proste, ale szczęśliwe. Należą do aktywnych członków lokalnego kościoła.

Elliot, jego żona Heather i ich dwoje dzieci Moriah i Caleb przeprowadzili się do Crankbrook trzy lata temu czując wielkie pragnienie wyjścia naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności. Elliot cały czas myślał o założeniu lokalnej, chrześcijańskiej radiostacji. Pomimo, iż prawo kanadyjskie bardzo utrudnia nadawanie programów religijnych za pomocą fal radiowych, Elliot czuł natchnienie od Boga, aby nie ustawał w realizowaniu swojego marzenia. W pewnym momencie dowiedział się o VOAR, Voice of Adwentist Radio (Głos Radia Adwentystycznego), małej radiostacji w miejscowości St. Johns, w Nowej Funlandii.

„Rozmawiałem z Sherry, szefową VOAR, chcąc dowiedzieć się, czy cokolwiek wcześniej zostało zrobione, by uzyskać ich sygnał w Kolumbii Brytyjskiej (najdalej na zachód wysuniętej prowincji Kanady), czyli w naszej okolicy” mówi Elliot. „Odpowiedziała, że jedynie ma możliwość nadawania w Nowej Funlandii.”

W związku z tym, Elliot i jego rodzina modlili się o wskazówki jak dalej postąpić i wkrótce Elliot znalazł odpowiedź na ich modlitwy w Internecie. Natknął się na nazwisko regionalnego szefa Kanadyjskiej Komisji Telekomunikacji Radia i Telewizji (CRTC). „Zadzwoniłem do niego i wyjaśniłem co zamierzamy zrobić” - relacjonuje Elliot. „Odpowiedział, że oddzwoni do mnie i rzeczywiście następnego dnia zadzwonił i powiedział: ‘No dobrze, możecie zacząć tę działalność bez licencji CRTC. Ale czy możecie przestrzegać jej zasad?’ Odpowiedziałem na to, ‘Ach, chwała Bogu!’ I wygląda na to, że właśnie w tamtym momencie otworzone zostały nam szeroko drzwi byśmy mogli iść naprzód w naszej działalności.”

„Tak więc, w tej chwili mamy już cały zestaw, najprostsze wyposażenie wymagane, by nadawać retransmisje radia VOAR. W zestawie znajduje się antena zawieszona na słupie, najlepsza kanadyjska satelita TV – Bell ExpressVU oraz kilka wzmacniaczy wewnątrz urządzenia.”

© AdventistMission.org
Tłum: Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni