header
 

Niemiecki „Głos Nadziei” wyróżniony

Stimme der HoffnungOkoło 150 ekspertów z całego świata wzięło udział w Forum Globalnej Ewangelizacji Internetowej (GIENG) w Orlando na Florydzie, które odbyło się w 2009 roku. Wszyscy uczestnicy byli osobami doświadczonymi w technologiach internetowych, ewangelizacji i wzroście Kościoła.

Podczas konferencji internetowej pracownikom Stimme der Hoffnung (niemieckiego „Głosu Nadziei”) przyznano dwie nagrody za wybitne, innowacyjne i odkrywcze projekty internetowe. Klausowi Popie, przedstawicielowi zespołu, wręczono adwentystyczną nagrodę za stworzenie wizualnie oryginalnych witryn internetowych i aplikacji. Wydział ds. Public Relations Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przyznaję nagrodę co roku w dowód uznania za zasługujący na wyróżnienie wkład w adwentystyczną służbę w internecie.

– Cieszymy się, że w siedzibie światowego Kościoła adwentystycznego uznano zaangażowanie w odkrywcze internetowe przedsięwzięcia misyjne. Ta nagroda to wielki bodziec do zabrania się do przyszłych inicjatyw z taką samą pasją – powiedział Popa. Doceniono również dwie inne witryny internetowe niemieckiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, autorstwa Tobiasa Kleppa i Klausa Popa (www.adventisten.de, www.adventjugend.de).

Drugie miejsce w kategorii Ewangelizacja przypadło Martinowi Meierowi, studentowi pracującemu dla Stimme der Hoffnung. Meier stworzył moduł, dzięki któremu kanały HOPE Channel TV można oglądać na witrynach internetowych platformy netAdventist na całym świecie.

Platforma netAdventist to zestaw do samodzielnego budowania witryn internetowych. Stworzono ją w amerykańskiej sieci ewangelizacyjnej TAGnet i udostępniono wszystkim chętnym zborom adwentystycznym na całej kuli ziemskiej.

Sieć telewizyjna HOPE Channel, mająca siedzibę w Silver Spring w stanie Maryland (USA), kieruje 7 stacjami telewizyjnymi i ponad 40 ośrodkami medialnymi na świecie, oferując szeroki wachlarz międzynarodowych i wielojęzycznych programów, które można odbierać na całym ziemskim globie poprzez anteny satelitarne, telewizje kablowe i internet. Kanały te docierają do milionów domów.

Od marca 2009 roku niemiecki ośrodek medialny Głos Nadziei nadaje audycje po niemiecku z własnych stacji radiowych i telewizyjnych, zwanych „Hope Channel deutsch”.

W repertuarze niemieckiego „Głosu Nadziei”, emitującego programy dwadzieścia cztery godziny na dobę, można obejrzeć i usłyszeć programy podejmujące tematy na czasie. Jednym z celów stacji jest zachęcenie ludzi w przystępny, nowoczesny sposób do osobistego studiowania Biblii i poznania chrześcijańskiej wiary.

© CD/Euro-Africa Division
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni