header
 

Kolejna niemiecka adwentystyczna witryna

adventisten wwwPocząwszy od 1 sierpnia 2009 roku Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Niemczech ma dostęp do nowo utworzonej witryny internetowej www.adventisten.de. Jest to czwarta witryna przeznaczona dla niemieckiego Kościoła. Jej cel to „uświadomić ludziom zaangażowania Kościoła w życie społeczeństwa na poziomie ogólnokrajowym i lokalnym”, wyjaśnia pastor Günther Machel, zwierzchnik niemieckiej Diecezji Południowej. „Osoby odwiedzające naszą witrynę znajdą również zachętę do codziennego, osobistego wyżywania wiary”.

Nową witrynę stworzył Ośrodek Medialny Stimme der Hoffnung (Głos Nadziei), którego siedziba znajduje się nieopodal Darmstadt. Na całej witrynie natknąć się można na duchowe przesłania. Użytkownicy mają na przykład dostęp do zmieniających się każdego dnia biblijnych wersetów i czytanek. Mogą również kliknąć i posłuchać bieżących programów radiowych i telewizyjnych Hope Channel albo obejrzeć w kąciku medialnym reportaże telewizyjne z aktualnych wydarzeń.

Znajdą też nowy dział, kierowany przez Adwentystyczną Służbę Prasowa (ang. APD), gdzie można dowiedzieć się o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach. Dzięki mapom przeglądarki Google można zlokalizować adwentystyczne zbory oraz grupy młodzieży i pathfindersów na terenie całych Niemiec. Są też recenzje książek, teksty informacyjne na temat Kościoła, społeczeństwa i codziennie praktykowanej wiary oraz dokumenty do ściągnięcia.

Nowa strona ma być stale uaktualniana. W tym samym układzie graficznym powstaną kolejne witryny z inicjatywy siedmiu niemieckich diecezji. Obecnie niemiecki Kościół składa się z 35.000 ochrzczonych dorosłych członków zrzeszonych w 586 zborach (parafiach), do czego dochodzą dzieci, członkowie harcerskiego ruchu Pathfinders i młodzież.

© APD
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni