header
 

Wieści z indyjskiej dżungli

MizoramRegion Mizoram leżący na terenie północno-wschodnich Indii, to miejsca gdzie mieszkająca tam społeczność 100 lat temu należała do łowców głów. W takim oto miejscu znajduje się radio „Głos Nadziei”, gdzie przygotowywane i emitowane są programy w języku Mizo i Assamese.

Jeden z producentów Adventist World Radio działający w tym regionie, zdecydował się na ruszenie w głąb dżungli i przedostanie się do wioski, która nigdy do tej pory nie była odwiedzana przez żadnego adwentystę. Większość ludzi w tej wiosce stanowią wyznawcy Hinduizmu. Zaproponował on mieszkańcom wysłuchanie historii zbawienia według Jezusa. Wyrazili oni zgodę, dlatego też poczyniono plany, aby dwóch pastorów, wliczając w to producenta AWR, udało się do wioski w celu przeprowadzenia spotkań ewangelizacyjnych.

Już po kilku spotkaniach, dwóch mężczyzn z wioski okazało szczególne zainteresowanie, mówiąc „To poselstwo brzmi jak to, którego słuchaliśmy w radio.” Okazało się, że w celach zarobkowych zaciągnęli się oni do pracy głęboko w lesie pracując przez kilka miesięcy przy wyrębie drzew. Odizolowani, przebywając tylko w swoim towarzystwie, wykorzystywali krótkofalówki, by słuchać różnych stacji radiowych, w tym audycji adwentystycznego radia.

„Głosicie teraz to samo poselstwo z Biblii, a nawet więcej!”, powiedzieli. Kiedy producent potwierdził, iż to jego głos słyszeli w radio, mężczyźni bardzo się uradowali: „Radość tych ludzi nie miała granic gdy okazało się, że głos, poselstwo, lektor w radio, które słuchali tyle miesięcy okazały się rzeczywistymi i że w tak nieoczekiwanym miejscu doszło do wzajemnego, realnego spotkania.”

Podczas kolejnych spotkań misyjnych jeden z mężczyzn wyznał: „Gdy słuchałem audycji radiowych, nabrałem przekonania o prawdzie dotyczącej soboty - jako dnia świętego. A teraz te spotkania pokazują mi o wiele więcej nauk płynących z Biblii.”

Tych dwóch mężczyzn zachęciło swoje rodziny i przyjaciół do słuchania programu „Głosu Nadziei”. Coraz więcej osób słyszało o Jezusie w tej dżungli poprzez audycje radiowe. Producent AWR powiedział, „Audycje były nadawane z Guam (wyspa zależna od USA, Oceania) i otworzyły serca tych dwóch osób.” Za pośrednictwem radia ziarna prawdy zostały wysiane, a żniwo było obfite! Dwadzieścia pięć drogocennych dusz podjęło decyzję o chrzcie, wliczając w to naszych dwóch słuchaczy oraz ich rodziny. W wiosce wybudowano mały budynek kościelny i jest to jedyny w tej chwili kościół w wiosce.

Ta historia jest kolejnym dowodem na to jak ważna jest służba Adventist World Radio. Nasza rozgłośnia emituje poselstwo ewangelii do milionów słuchaczy, do których nie ma możliwości dotarcia w inny sposób niż poprzez fale eteru.

Benjamin D. Schoun, AWR
Tłum. Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni