header
 

Rola radia w kosmicznym konflikcie

KosmosNieustannym bodźcem dla działalności Adventist World Radio jest możliwość udostępniania dającej pokój, pełnej nadziei dobrej nowiny zbawienia przez Jezusa Chrystusa ludziom na całym świecie, a szczególnie w miejscach, gdzie usłyszeć o dobrej nowinie jest praktycznie niemożliwe.

Kosmiczny wróg Chrystusa bez ustanku próbuje przeciwdziałać dotarciu ewangelii do ludzi, a jedynym jego celem jest zniszczenie tych, którzy stają się wyznawcami Jezusa. Nie będziemy w stanie zrozumieć jak pilną sprawą jest ta działalność jeśli nie pojmiemy istoty tej duchowej walki jaka ma obecnie miejsce. Dlatego też, pozwólcie mi przedstawić parę kwestii związanych z duchową walką w codziennym życiu Radia „Głos Nadziei” – kwestii, które pomogą wam zrozumieć co odbywa się na świecie już - w tej chwili!

Dosłownie kilka dni temu, chrześcijańska organizacja działająca na rzecz prześladowanych, założona przez Holendra, zwanego Bratem Andrzejem, o nazwie Otwarte Drzwi (obecna również w Polsce jako Open Doors Polska), wydała po raz kolejny World Watch List, czyli listę 50 państw, w których mają miejsca najcięższe prześladowania chrześcijan.

Według raportu, „w tym roku numerem jeden jest znane już nam państwo: Korea Północna, która kilka lat z rzędu zajmuje pierwsze miejsce na liście. Nie ma takiego drugiego państwa na świecie, gdzie chrześcijanie byliby prześladowani w tak potworny i bezwzględny sposób. Kolejne państwa zajmujące mocne pozycje na liście to Iran i Królestwo Arabii Saudyjskiej, gdzie w obu krajach rządzi prawo Szariatu. W pierwszej dziesiątce znajdują się również: Somalia, Malediwy, Afganistan, Jemen, Mauretania, Laos, Uzbekistan.

Pięćdziesiąt państw, które poważnie ograniczają wolność swoich obywateli, a które znalazły swoje miejsce na weryfikowanej co roku liście organizacji Open Doors, to właśnie miejsca, do których Adventist World Radio dociera z zewnątrz poprzez pokonujące granice fale radiowe. To są właśnie miejsca, gdzie wciąż nagminnie powtarzają się przypadki uwięzień, tortur, okaleczeń oraz morderstw.

Dotarł do nas ostatnio przypadek redaktora naszego radia działającego w jednym z tych państw, któremu grożono śmiercią. Zorientowano się, że jest on osobą, która przygotowuje programy chrześcijańskie i od razu został napiętnowany jako diabeł, ponieważ programy, które nadaje „ewangelizują” ludzi w tamtym rejonie. Otrzymał on mnóstwo wiadomości, które miały jednoznaczny przekaz, iż pozostało mu już niewiele życia.

Zapraszam każdego do modlitwy za takich ludzi jak nasi pracownicy. Stańmy się świadkami i orędownikami tutaj na ziemi, którzy proszą Boga o interwencje, by zawrócił złe moce, by zadziałał swoją wszechmocą ku dobremu. Powstańmy i weźmy udział w tej kosmicznej walce, a gdy będziemy nieustannie prosić Pana, by dokonał dzieła na ziemi, moc ciemnej strony będzie ograniczona.

Na szczęście, zdarzają się także dobre informacje w tym poważnym konflikcie. W jednym z państw, gdzie jeszcze niedawno zabroniono nadawania programów Adventist World Radio, jako efekt zaostrzenia działań totalitarnych i anty-chrześcijańskiej kontroli obywateli, dzisiaj świętujemy fakt, iż Radio „Głos Nadziei” zajęło w tym państwie jedno z czołowych miejsc wśród 1500 nadawców radiowych! Dowiedzieliśmy się, iż w strukturach rządzących tego kraju znalazła się osoba, która była wiernym słuchaczem naszych audycji, a wiemy także, że za możliwością nadawania w tym kraju żarliwie modliły się całe zbory, a także grupy modlitewne oraz osoby indywidualne.

Wasze modlitwy czynią różnicę w tych potyczkach kosmicznego konfliktu. Wasze wsparcie sprawia, iż nieustannie dążymy do przodu wbrew przeciwnościom. A dzięki temu ludzie – kochający, serdeczni, szczerzy, żyjący w tych jakże trudnych miejscach – będą uratowani.

© Benjamin D. Schoun, AWR
Tłum. Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni