header
 

Słucha radia mimo gróźb

radio postW Birmie żyje pewna 26-letnia kobieta. Na potrzeby artykułu nazwiemy ją Hla, co po birmańsku znaczy „piękna”. Nie możemy ujawnić jej prawdziwych personaliów, ponieważ jest islamską nauczycielką religii. Hla niedawno odkryła audycje Adventist World Radio w swoim ojczystym języku. Uwielbia muzykę nadawaną przez tę stację i opowiadane na antenie historie. Najbardziej zapadły jej w serce audycje przedstawiające biblijne nauki, obietnice i prawdy o Jezusie i życiu wiecznym. Radia „Głos Nadziei” słucha dzień w dzień. Napisała do naszego studia w Birmie, aby dowiedzieć się więcej o Chrystusie i jego poselstwie.

Któregoś dnia ojciec dowiedział się, że Hla interesuje się chrześcijaństwem, bo nakrył ją na słuchaniu programu „Głosu Nadziei”. Rozwścieczony, ostro ją zbeształ i złapawszy za radio, cisnął nim mocno o ścianę. Bardzo ją zasmuciła nie tylko postawa ojca, ale i to, że zniszczył jej radioodbiornik! Jak teraz będzie mogła dalej słuchać Słowa Bożego i poznawać nowe rzeczy z nim związane?

Kiedy ojciec opuścił pokój, podeszła do rozbitego urządzenia. Niektóre plastikowe części były połamane, ale kiedy przyjrzała się dokładnie, nie mogła się uwierzyć własnym oczom. Czyżby zdarzył się cud? Diody nadal się świeciły! Gdy podkręciła potencjometr głośności, okazało się, że radio działa! Co za ulgę i radość odczuła! Była tak szczęśliwa, że chciała się z kimś podzielić tą dobrą nowiną. Ale z kim? No przecież! Napisze do radiowego studia!

Hla bardzo pragnie w dalszym ciągu słuchać audycji, ale przy tym boi się pogróżek ojca. Teraz żeby nie narobić sobie kłopotu, używa słuchawek. Uczy się coraz więcej, słuchając co wieczór audycji „Głosu Nadziei” i studiując materiały, które otrzymuje z naszego studia drogą pocztową. Nie podjęła jeszcze decyzji o zostaniu wyznawczynią Jezusa Chrystusa, ale wyraźnie garnie się ku niemu.

Ta historia niedawno do nas dotarła. Wciąż nie wiadomo, jak potoczy się dalej. Drodzy Czytelnicy, zapraszam do przyłączenia się do pracowników z siedziby głównej Adventist World Radio i personelu lokalnego studia radiowego w modlitwie za Hla. Módlcie się, aby w miarę poznawania prawdy przybliżała się do Jezusa. Módlcie się, aby miała odwagę uwierzyć w niego i pójść za nim. Módlcie się, aby jej ojciec miał lepsze nastawienie do niej i jej przekonań.

Módlcie się, aby miała ochronę przed jej rodakami, którzy mogą chcieć ją zamordować, gdy podejmie decyzję oddania się Jezusowi i zostania chrześcijanką. W kontekście boju między dobrem a złem Bóg, gdy się modlimy, potrafi wspaniale interweniować. A więc módlcie się za Hla!

 

© Benjamin D. Schoun
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni