header
 

15-lecie Elder`s Digest

Elder's DigestZ przyjemnością obchodzę wraz z wami 15. rocznicę powstania Elder`s Digest* i raduje się bogatym dziedzictwem tego kwartalnika. Uświadamiam sobie, jak bardzo wspomagał nas Bóg, począwszy od powstania czasopisma aż po nowe i obiecujące horyzonty tej międzynarodowej służby prasowej.

Kwartalni zaczął ukazywać się dzięki Jamesowi A. Cressowi, który stwierdził: „To czasopismo ma służyć potrzebom przywódców adwentystycznych zborów na całym świecie. Przy jego pomocy pragniemy dostarczać im dobre informacje, praktyczne artykuły i kazania wywierające istotny wpływ na słuchaczy. Jest to także wyraz uznania ogólnoświatowego Kościoła dla wspaniałej pracy, jaką wykonują”.

Wizja Cressa stała się rzeczywistością w 1994 roku, gdy około 5 tys. egzemplarzy kwartalnika zeszło z prasy drukarskiej i trafiło do rąk starszych zborów i pastorów. Pierwszy numer czasopisma został rozesłany do wszystkich Kościołów krajowych i diecezji na całym świecie jako próbny, by powiadomić ogólnoświatowy Kościół o ukazaniu się tego periodyku. Na początku subskrybenci zamówili 3 tys. egzemplarzy pisma.

W ciągu kolejny piętnastu lat kwartalnik pomagał kształtować profil Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na świecie. Wiernie pierwotnej wizji Cressa czasopismo nadal wpływa na przywódców zborowych i ukierunkowuje ich w wielu dziedzinach. Zyskało w tym czasie reputację najlepszego źródła informacji dla starszych zborów.

Dzisiaj około 100 tys. egzemplarzy Elder`s Digest w języku angielskim jest rozpowszechniana co kwartał. Czasopismo jest też drukowane w różnych częściach świata i językach. Gdy zsumujemy wszystkie te wydania, jego łączny nakład wynosi ponad 200 tys. egzemplarzy rozpowszechnionych w ponad stu krajach we wszystkich wydziałach Kościoła. Jakież wielkie to błogosławieństwo!

Serdecznie dziękuję dwóm byłym redaktorom naczelnym Elder`s Digest. Pierwszym z nich był James H. Zachary. Kilka miesięcy później zostawił go Joel Sarli, który wykonywał wspaniałą pracę aż do przejścia na emeryturę w lipcu 2005 roku. Gdy uświadamiam sobie, że czasopismo to dociera do tysięcy przywódców zborowych i niesie im błogosławieństwo, i gdy słyszę jak zadowoleni sa z tego pomocnego źródła, chwalę Pana za tę niezwykłą możliwość pełnienia tej służby. Bóg był dla nas tak dobry!

Jakie wyzwania stoją przed kwartalnikiem w nadchodzących latach? W wielu miejscach na świecie czasopismo to nie jest jeszcze dostępne. Wiele krajów nadal oczekuje na nie. Problemy tłumaczeniowe i finansowe ograniczenia (zwłaszcza wysoki koszt wysyłki kwartalnika) to wyzwania, wobec których stoimy dzisiaj i którym staramy się sprostać. Dlatego też proszę, byście pamiętali o naszym czasopiśmie w waszych modlitwach.

Raz jeszcze dziękujemy Bogu za Jego wierność. Chciałbym także podziękować naszym przywódcom w wydziałach Kościoła, którzy udostępniają to czasopismo starszym zborów. Szczególnie zaś jesteśmy wdzięczni wam, drodzy czytelnicy, którzy sprawiacie, że nasza służba jest uwieńczona powodzeniem.

© Jonas Arrais, redaktor naczelny Elder`s Digest
Tłum. Jarosław Kauc/Przewodnik dla Kaznodziejów Zborowych

 

*Czasopismo Elder`s Digest od 2004 roku jest wydawane także w polskiej wersji językowej jako kwartalnik Przewodnik dla Kaznodziejów Zborowych.
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni