header
 

Adwentyści w czeskiej telewizji

Logo czeskiej telewizjiOd 3 stycznia 2010 roku czeska Telewizja Publiczna emituje cykl audycji przygotowanych specjalnie dla młodzieży przez adwentystyczną telewizję Hope Channel Czechy. Programy, zatytułowane Za horyzontem, nadawane będą w każdy niedzielny poranek przez pół roku.           
– Naszym celem nie jest przedstawienie gotowych rozwiązań, lecz zaproponowanie świeckim telewidzom innego punktu widzenia – wyjaśniał jeden z twórców tego nowego, chrześcijańskiego magazynu telewizyjnego dla młodzieży. Program będzie prowadzić i moderować zawodowy aktor i prezenter Matous Ruml oraz adwentystyczny pastor Jindrich Cernohorsky.

Piękno, Związki, Historia, Teatr, Kryzys, Gwiazda – to tylko kilka z tytułów poszczególnych odsłon. W każdym z 26 odcinków omówiony będzie językiem przystępnym dla młodzieży ważny temat, któremu muszą w życiu stawić czoło wszyscy ludzie.

Do każdego z zagadnień organizatorzy przyporządkowali ciekawą znaną postać, która kojarzy się z omawianym tematem. Widzowie będą mieli sposobność usłyszeć motokrosowego freestylowca Petra Pilata, który pojawi się w odcinku o sportach ekstremalnych, astrofizyka Jiriego Grygara, który weźmie udział w dyskusji o astrologii, a także skrzypka Jaroslava Svecený'ego, który będzie mówił o tradycji. Każdą z odsłon okraszać będzie muzyka współczesnych artystów, a kończyć krótka refleksja oferująca biblijną alternatywę wobec panującego konsumpcjonizmu.

Berich Jetelina, dyrektor Hope Channel Czechy, wyjaśnia: – Cykl stanowi owoc długofalowej współpracy między naszym Ośrodkiem Medialnym a biurem redakcyjnym do spraw programów religijnych czeskiej Telewizji Publicznej. Podczas przygotowywania cyklu przyświecała nam i pobudzała nas do pracy chęć wyciągnięcia pomocnej dłoni w stronę naszych rodaków, głównie zeświecczonych osób o postmodernistycznych zapatrywaniach.

Pragnęliśmy, aby odkryli, że Pismo Święte i chrześcijaństwo przedstawiają wartościową alternatywę dla dominującego światopoglądu i stylu życia oraz że biblijne podejście do spraw życiowych opiera się na realizmie, funkcjonalności i daje satysfakcję.

 

© CD EUD/Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

ZOBACZ ZWIASTUN PROGRAMU

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni