header
 

Czasopismo „Adventist World” w nowych językach!

Adventist WorldAdventist World, miesięcznik Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, będzie ukazywał się w nowych językach zarówno na papierze, jak i w Internecie, tak aby zaspokoić potrzeby wielu Europejczyków i Azjatów i w ten sposób zwiększyć liczbę członków Kościoła mających dostęp do czasopisma.

Sześć miesięcy po zapoczątkowaniu niemieckojęzycznego wydania około 25.800 domów adwentystycznych (czyli 45.000 członków Kościoła) w Niemczech, Austrii i Szwajcarii zacznie otrzymywać co miesiąc egzemplarze Adventist World w swoim języku. Wersja niemiecka już jest rozpowszechniana od stycznia 2010 roku.

Druk odbywa się we współpracy z Advent-Verlag, adwentystycznym wydawnictwem z siedzibą w Lüneburgu koło Hamburga, które dla wyznawców z tamtego rejonu zaczyna jednocześnie publikować nowe, darmowe czasopismo adwentystyczne Adventisten heute. Także Kościół w Austrii planuje wypuścić nowy periodyk, który byłby rozpowszechniany na terenie Austrii razem z Adventist World w formie wkładki.

Zdaniem osób piastujących w Kościele wysokie urzędy stanowi to ważny krok w przód dla niemieckojęzycznych wyznawców. – My, pracownicy Advent-Verlag, jesteśmy bardzo podekscytowani ze względu na czytelników z terenów, gdzie ludność posługuje się niemieckim – wyjawił wydawca Eli Diez-Prida. – Zawsze publikowaliśmy w naszym czasopiśmie krótkie newsy ze świata, ale teraz kontakty i identyfikacja z Kościołem globalnym będą lansowane w znacznie większej mierze. Poszerzenie narodowych i europejskich horyzontów dobrze nam zrobi.

W październiku 2009 roku Adventist World zaczął być również publikowany po wietnamsku. Stało się to około roku po tym, jak Kościół adwentystyczny w Wietnamie został oficjalnie uznany przez władze. Czasopismo będzie mogło służyć mniej więcej 14.000 wietnamskim wyznawcom, którzy przez wiele dziesięcioleci mieli poczucie, że stoją na uboczu tego, co dzieje się w Kościele ogólnoświatowym, gdyż otrzymywali bardzo mało materiałów.a Według wietnamskich funkcjonariuszy państwowych na terenie kraju po domach spotyka się ponad 300.000 osób świętujących sabat. Teraz będą one mogły czytać Adventist World w swoim ojczystym języku i w ten sposób identyfikować się z Kościołem globalnym.

Od stycznia 2010 zostały wprowadzone dwie dodatkowe edycje językowe Adventist World. Jedna po rumuńsku, druga w urdu (liczba wyznawców wynosi odpowiednio w Rumunii 100.000, w Pakistanie 12.000). Chociaż ta druga grupa jest stosunkowo niewielka, niemniej jednak – jak powiedział nam Claude Richli, kierownik do spraw marketingu i współwydawca czasopisma – „warta wsparcia”. – Ci ludzie żyją w społeczeństwie zdominowanym przez muzułmanów – dodał – i trzeba ich pokrzepiać poprzez lepszy kontakt z braćmi i siostrami ze świata. Poza tym wiadomo nam o nieadwentystycznych chrześcijanach w Pakistanie, którzy bardzo pragnęliby pogłębić swoją chrześcijańską wiarę i byli szczęśliwi, mogąc czytać to czasopismo w swoim języku.

W 2010 roku periodyk Adventist World będzie publikowany w siedmiu językach na papierze, a w jedenastu on-line, m.in. po rosyjsku, chińsku i koreańsku. Adventist World powstał z inicjatywy władz naczelnych Kościoła adwentystycznego w 2005 roku. Celem czasopisma jest „wywyższenie Jezusa Chrystusa i zjednoczenie adwentystów dnia siódmego z całego świata w wierze, życiu, nadziei i misji”. Biura wydawnictw pisma znajdują się w Silver Spring w stanie Maryland (USA) oraz w Seulu w Korei Południowej.

CD EUD
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni