header
 

Indianie Miskito słuchają adwentystycznego radia

nicaraguaCCI 96,9 FM to adwentystyczna stacja radiowa kierowana przez organizację Cross to Crown International (CCI) w rejonie Tasba Raya w Nikaragui. Co jakiś czas stacji tej, która w promieniu ponad 150 km nadaje audycje w języku miskito oraz po hiszpańsku, udziela pomocy Światowe Radio Adwentystyczne. Poniższy wyimek na temat ich działalności pochodzi z wydawanego przez radio biuletynu.

„Radio śle poselstwo w eter codziennie. Przywódcy z naszego rejonu prosili nas, żebyśmy emitowali audycje przez więcej godzin. Aby spełnić ich prośbę, w weekend program trwa kilka godzin dłużej. Słuchacze powiadamiają nas, że wskutek tego, co usłyszeli na naszej antenie, oddali serce Jezusowi. Co za radość słyszeć takie wieści! Bogu niech będą dzięki za to, co idzie w eter, oraz za serca, które przygotowuje do usłyszenia jego poselstwa! Kiedy widzi się ludzi tłoczących się wokół włączonego radia, aż ciarki człowieka przechodzą. Większość kobiet nie potrafi pisać i nie zna hiszpańskiego, uwielbiają więc słuchać w radiu Biblii w języku miskito.

Podczas naszej ostatniej wyprawy spotkaliśmy młodą kobietę, która przez dwa dni szła do naszej stacji. Chciała poinformować nas, że nasze audycje docierają do jej rodziny w bardzo odległym rejonie. Nie sądziliśmy nawet, że tam sięgamy. Bóg jest dobry! Kiedy jeździmy po wioskach, audycje CCI 96,9 FM słychać z wnętrza większości chat. Ci ludzie wprost je uwielbiają. Módlcie się za Indian Miskito, aby zrozumieli, że to, czego słuchają, to głos nadziei!”.

© Adventist World Radio
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni