header
 

Prestiżowe nagrody dla rosyjskiego Głosu Nadziei

Głos Nadziei Rosja16 września 2009 roku w Moskwie podczas VII edycji Gali „Elita Gospodarki Narodowej” rosyjski Ośrodek Medialny „Głos Nadziei” otrzymał dwie niezwykle prestiżowe nagrody. W znakomitej uroczystości, która odbyła się w Hotelu Prezydenckim, uczestniczył Siergiej Kuźmin, spiker i dyrektor Głosu Nadziei. W imieniu ośrodka medialnego, mieszczącego się w Tule w Rosji, Kuźmin odebrał nagrodę w kategorii „Przedsięwzięcie Wrażliwe Społecznie”. Ośrodkowi przyznano także ustanowioną przez Dumę coroczną międzynarodową nagrodę w kategorii „Najlepsza Firma Roku – 2009”.

W ten sposób rząd i państwo wyraziły uznanie dla pomyślnie przebiegającej działalności ośrodka w ciągu ostatnich 19 lat, a także dla jego aktywnego uczestnictwa w rozwoju rosyjskiego społeczeństwa – oświadczył Kuźmin.

Światowe Radio Adwentystyczne jest bardzo dumne z Ośrodka Medialnego „Głos Nadziei” w Tule w Rosji – dodał Benjamin Schodnia, prezes AWR. – Z pełną pokorą przyjmujemy jednocześnie to, że czołowe organizacje w Rosji uznały te wysiłki, uhonorowując je w ten sposób. Odzwierciedla to kompetencje i oddanie kadry pracowniczej. Planujemy teraz zwiększyć liczbę programów, tak aby z naszej oferty mogło skorzystać jeszcze więcej ludzi.

Wyboru kandydatów do nagrody dla najlepszej firmy roku dokonano na podstawie analiz przeprowadzonych przez Radę Państwa, danych Rosyjskiej Agencji Statystycznej, podręcznika prezydenta Federacji Rosyjskiej, danych z ośrodków badania opinii publicznej oraz innych źródeł.

Ośrodek Medialny „Głos Nadziei” był pierwszą chrześcijańską instytucją, jaka zaczęła nadawać programy na terenie byłego ZSRR. Pierwszą 20-minutową audycję wyemitowano 19 października 1990 roku. Jak pokazały statystyki Korespondencyjnej Szkoły Biblijnej, w której liczba kursantów stale wzrasta, programy Głosu Nadziei nadal są popularne.

Obecnie audycje nadawane są na antenie Światowego Radia Adwentystycznego, Radia Rosja, Radia Rodzina, Radia Theos i Radia Tuła. Można je również znaleźć w Internecie. Jak dowiedzieliśmy się od Kuźmina, „chrześcijańskie programy radiowe w Rosji mogą być dzięki temu słuchane nie tylko na terenie byłego Związku Radzieckiego, ale i w najodleglejszych zakątkach świata”.

Ponieważ byliśmy w eterze pierwsi – dodał – otrzymywaliśmy mnóstwo listów. Aby pomóc naszym słuchaczom znaleźć odpowiedzi na liczne pytania, założyliśmy Korespondencyjną Szkołę Biblijną, której liczba absolwentów idzie w dziesiątki tysięcy. Pracownicy Głosu Nadziei każdego dnia otrzymują i wysyłają masę listów. Należy zaznaczyć, że bez odpowiedzi nie pozostaje ani jeden list, czy to zawierający złożone pytanie o tematyce biblijnej, czy to prośbę o lekcje biblijne. Są tacy słuchacze, którzy korespondują z ośrodkiem od wielu lat.

Pracownicy niedawno dostali list od Wołczyny Alewtiny, która mieszka we wsi Jurkino w rejonie Niżnego Nowogrodu. Przeczytali: Dziękuję Wam za piękne audycje. Dokładnie takich nam trzeba – zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W naszej wsi nie ma biblioteki, szkoły, poczty ani przychodni. Najbliższy kościół oddalony jest o wiele kilometrów, więc jedynym źródłem duchowej strawy są środki masowego przekazu. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że istnieje takie radio jak Głos Nadziei.

Jako że Internet staje się jednym z najbardziej popularnych źródeł informacji, pracownicy ośrodka stworzyli w 2006 roku Internetowy Kurs Biblijny oparty na Korespondencyjnej Szkole Biblijnej. Na stronie www.golosnadezhdi.ru można nie tylko zapoznać się z wiadomościami na temat Głosu Nadziei, ale też zapisać się na jeden z proponowanych kursów biblijnych on-line. Na witrynie można też posłuchać najnowszych programów radiowych i zadać różne pytania związane z Biblią.

– W Głosie Nadziei – przedstawiał inną inicjatywę Kuźmin – zaczęliśmy publikować gazetę informacyjną o tym samym tytule. Wydajemy ją raz na dwa miesiące i wysyłamy wszystkim prenumeratorom. Publikujemy ją jako wyraz wdzięczności dla tych, którzy solidaryzują się z instytucją Głosu Nadziei, wspierają ją i pragną więcej wiedzieć o jej działalności. W piśmie zawsze znajdują się najnowsze informacje o projektach ośrodka medialnego, jest też program audycji o duchowej tematyce, a także świeże historie w rubryce „Niesamowita moc modlitwy”.

Biedariew Siergiej, słuchacz i misjonarz z rejonu Krasnodaru, skreślił następujące słowa: Dziękujemy Wam za wysyłaną nam gazetę „Głos Nadziei”, w której czytamy o dziele, jakie wykonujecie na Bożej niwie. Możemy proponować innym nastawić radioodbiorniki i telewizory na wasze programy. Wierzymy, że Pan otworzy oczy wielu ludziom, tak że zobaczą drogę prawdy. Niech Bóg Was błogosławi!

Podczas trwającej 19 lat działalności ośrodek medialny stworzył niezliczoną ilość programów radiowych, opracował i zrealizował wiele projektów i zyskał wśród słuchaczy dużą popularność. – Wszystko to – opowiadał Kuźmin – byłoby niemożliwe bez błogosławieństw i prowadzenia ze strony naszego miłującego Ojca Niebiańskiego, bez codziennych modlitw i oddanej służby kadry pracowniczej, a także bez wsparcia wielu naszych przyjaciół i współbraci. Przyjacielski zespół pracowników ośrodka spogląda w przyszłość z wiarą, dokładając wszelkich starań w celu dopilnowania, żeby zbawcze poselstwo o Jezusie Chrystusie było dostępne znacznie większej liczbie osób, które by znalazły w Zbawicielu radość i pokój.

 

© Adventist World Radio
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni