header
 

Nagroda za całokształt twórczości pisarskiej

Roth_awardAdwentystyczny ekskorespondent wojenny z Wietnamu i emerytowany lider w zakresie public relations otrzymał nagrodę za całokształt osiągnięć. Don Roth – reporter, pisarz i były wicesekretarz Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego – odebrał nagrodę podczas dorocznego konwentu Stowarzyszenia Adwentystycznych Pijarowców, które odbyło się w dniach 15-17 października 2009 w Newport Beach w Kalifornii.

Jak dowiedzieliśmy się od organizatorów konferencji, w trakcie niemal sześćdziesięciu lat pracy zawodowej Roth regularnie relacjonował bieżące wydarzenia w Kościele na łamach prasy zarówno kościelnej, jak i pozakościelnej.

– Byłem całkowicie zaskoczony nagrodą i bardzo sobie cenię to wyróżnienie – skomentował.

Przywódcy Kościoła podali, że podczas wojny wietnamskiej Roth był w tamtym rejonie głównym adwentystycznym źródłem informacji, relacjonującym szeroki wachlarz wydarzeń – od wizyty kardiochirurgów z Uniwersytetu w Loma Linda, poprzez zakończenie działalności Kościoła w Wietnamie, aż po ewakuację kadry.

Kiedy w 1975 roku dzisiejszy Wietnam Południowy został przejęty przez komunistyczny rząd w Wietnamie Północnym, Roth – dzięki osobistym stosunkom z członkami amerykańskich agencji prasowych stacjonujących w ówczesnym Sajgonie – miał wgląd do procedur ewakuacji. Osobiście dopomógł 36 osobom znaleźć bezpieczne schronienie na wyspie Guam, terytorium zależnym od USA.

Jak poinformowali kościelni specjaliści od public relations, na znaczną część spuścizny Rotha pijarowca składają się sprawozdania z akcji i wydarzeń oraz ludzkie historie publikowane w czasopismach i biuletynach, które redagował.

Na Adwentystycznym Indeksie Periodyków figuruje ponad 420 artykułów firmowanych jego nazwiskiem, z czego największa liczba przypada na pismo Adventist Review.

Roth był również autorem i współautorem czterech książek, m.in. historii nawrócenia na chrześcijaństwo szamana Mundahoi z Borneo oraz autobiografii
pt. Called to Serve (Powołany do służby).

© Karen Porter / zespół Adventist News Network.
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński / adwentysci.waw.pl
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni