header
 

"Głos Nadziei" w służbie kreacjonizmu

AWR RosjaW ubiegłym roku ekipa filmowa Światowego Radia Adwentystycznego (ang. Adventist World Radio) pracowała w Rosji nad nagraniem opowieści osób, których życie całkowicie się odmieniło po wysłuchaniu programu Voice of Hope (Głos nadziei). W jednym z wywiadów człowiek będący niegdyś niewierzącym w Boga komunistą przedstawił nam ciekawą historię na temat tego, co przywiodło go do Boga.

Andriej był ateistą od małego, zresztą jak prawie każdy wówczas w Związku Radzieckim. Dorastając, zainteresował się nauką. W szkole wpajano mu, że człowiek wyewoluował z niższych form życia. Ziemia i życie na niej ot, tak „trafem” rozwinęły się w rezultacie szeregu przypadkowych wydarzeń w ciągu wielu milionów lat. Ewolucję przyjmowano za fakt, tak jak nadal się to dzieje w wielu częściach świata.

Pewnego razu, kiedy Andriej miał około osiemnastu lat, dostał w prezencie radio. Przypadkiem – jak to ujął – natrafił na audycję o stworzeniu świata. Był to Voice of Hope, nadawany przez AWR. Zaciekawiony, chłonął kolejne odsłony cyklu programów o akcie stworzenia. Nigdy przedtem nie spotkał się z koncepcją wykreowania tego świata przez kogoś zwanego Bogiem, a już na pewno nie w ciągu sześciu dosłownych dni.

Idea ta skłoniła go do sięgnięcia po Biblię, w której sam mógł o tym przeczytać. Począł ważyć na szali dwa poglądy: ewolucję, w którą wierzył, i dzieło stworzenia, o którym dowiedział się po raz pierwszy. Im więcej słuchał radia, tym bardziej był nową myślą zachwycony. – Stopień złożoności przyrody – stwierdził – wydaje się wręcz wymagać powołania jej do bytu przez boską istotę według określonego projektu. – I tak przez kolejnych parę lat słuchał audycji i badał Pismo Święte.

– Idea stworzenia świata – podsumował – jest dużo bardziej spójna i sensowna niż idea ewolucji i właśnie to sprawiło, że uwierzyłem w Boga.

Andriej przystał do grupy studiującej Biblię i doświadczył stwórczej mocy Boga, która odmieniła jego życie w obszarach, w których pomimo starań nie odnosił dotychczas sukcesów. Prędko przystąpił do porównywania różnych wspólnot wyznaniowych, aby w końcu zdecydować się na Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. W wieku dwudziestu pięciu lat przyjął chrzest. – Mogę tylko powiedzieć – dodał – że jestem teraz szczęśliwy.

© Benjamin D. Schoun/AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński / adwentysci.waw.pl
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni