header
 

Adwentyści o życiu, na YouTube

About LifeJak poinformowały władze Generalnej Konferencji, w ramach nieustających starań Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, obliczonych na poszerzenie pola działania w Internecie, w serwisie YouTube zamieszczono pierwsze odcinki nowego cyklu programów dotyczących konkretnych zagadnień.

Seria Adventists About Life (Adwentyści o życiu), rozpoczęta 6 października 2009, ma pobudzić do rozmowy i przedstawić zdecydowanie adwentystyczne podejście do takich zagadnień jak wolność, wiara a nauka, środowisko naturalne, sprawiedliwe życie.

W ten sposób będziemy mogli dotrzeć do odbiorców zazwyczaj nie zwracających uwagi na bardziej tradycyjne metody ewangelizacji – oświadczył Rajmund Dąbrowski, dyrektor ds. komunikowania społecznego przy Generalnej Konferencji i zarazem producent filmowego cyklu.

– W pierwszych dwóch odcinkach występuje zwierzchnik ogólnoświatowego Kościoła, pastor Jan Paulsen żywo zainteresowany tym, aby adwentyści byli słyszani na „nietkniętych” dotąd obszarach i uważani za wspólnotę mającą swój wkład w rozwój społeczeństwa, stwierdził pastor Dąbrowski.

W dalszych odcinkach będzie się pojawiać wielu innych przywódców i myślicieli adwentystycznych – zapowiedział.

Warszawski serwis adwentysci.waw.pl niezwłocznie po uruchomieniu projektu About Life wyraził słowa uznania doceniając inicjatywę jako istotny krok na drodze rozwoju adwentystycznych środków masowego przekazu na poziomie ogólnoświatowym.

Jesteśmy dumni z nowego projektu Generalnej Konferencji nie tylko jako członkowie międzynarodowej rodziny adwentystycznej, ale także jako Polacy mając świadomość autorstwa projektu za którym stoi nasz rodak, pastor Rajmund Dąbrowski – mówią twórcy witryny warszawskiego zboru.

- To dobrze, że możemy mieć profesjonalne wzorce wykorzystywania mediów, w tym Internetu, do kształtowania tożsamości konfesyjnej naszego Kościoła, a tym samym popularyzowania adwentystycznej filozofii życia – mówi Jan Kot, redaktor serwisu adwentysci.waw.pl.

- Podziwiamy pastora Paulsena, że tak chętnie i odważnie zaaplikował współczesne narzędzia medialne do oręża ewangelizacji Kościoła. Życzymy wielu innym takiej otwartości na nowe media. Świadomość jakich środków używa świat, pozwoli nam na jeszcze większą skuteczność w głoszeniu poselstwa biblijnego. Projekt About Life będzie na pewno stanowił dla nas kolejne wyzwanie do podobnych w przyszłości działań w naszym kraju – dodał.

©ANN Staff, Jan Kot / adwentysci.waw.pl
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński / adwentysci.waw.pl
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni