header
 

Zmarł pastor redaktor James E. Chase

James E. ChaseJames E. Chase, adwentystyczny ewangelista radiowy, który w późniejszych latach swojego życia pełnił funkcję dyrektora ds. komunikowania społecznego przy Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów, zmarł - w wieku 89 lat - na skutek udaru w dniu 11 września 2009 w Loma Linda, stan Kalifornia.

Doświadczenie Chase’a jako głoszącego kazania mówcy radiowego, okazało się podwaliną jego służby w latach ’70 w Departamencie Radia i Telewizji Generalnej Konferencji. Później połączył ten dział z biurem Public Relations tworząc Departament ds. Komunikacji Społecznej.

„Dzisiejsze przedsięwzięcia budujemy na bazie tego co zostało dokonane przez naszych przodków,” powiedział Rajmund Dąbrowski, obecny dyrektor Departamentu ds. Mediów przy Generalnej Konferencji.

„James Chase zostanie zapamiętany jako profesjonalista rozumiejący różnorodność metod komunikacji adwentystycznej i ważność tej funkcji oraz jako odpowiadający na potrzeby pojawiające się w czasach swojej działalności. Usprawnianie tych metod komunikacji służy dobru Kościoła również dzisiaj.” – dodał pastor Dąbrowski.

„Posiadał zdolność rozumienia wydarzeń w sposób, który umożliwiał Kościołowi jeszcze bardziej efektywną służbę,” powiedział syn Chase’a, James Chase, profesor komunikowania społecznego w Pacific Union College.

W późniejszym wieku, Chase zdobył licencję pilota, umiejętność którą wykorzystywał podczas swych częstych podróży, pracując jako regionalny administrator Kościoła; w latach 1962 – 1978 służył on jako przewodniczący Kościoła w Missouri, w stanie Północnej Karoliny i stanu Washington.

„Był on mistrzem relacji z ludźmi, ponieważ nigdy nie stosował w kontaktach z innymi schematów i szablonów, ale traktował każdą istotę ludzką jako dziecko Boże,” powiedział jego syn. „Słyszałem go mówiącego wiele razy: ‘traktuj każdego jakby był Jezusem Chrystusem.’ Nie czyń tego samego ludziom co oni tobie czynią, ale traktuj bliźnich tak jakby byli Chrystusem.”

James Everett Chase urodził się w Alexandrii, w stanie Południowej Dakoty 20 stycznia 1920r. Uzyskał stopień licencjacki na Union College w Nebrasce w 1943r., tego samego roku również się ożenił z Violet Hanson.

Chase odwiedził 160 krajów reprezentując Kościół adwentystyczny. Jako ciekawostkę syn Chase’a podaje fakt, iż zdarzyło się, że jednego roku jego ojciec był nieobecny w domu przez 285 dni. „Myślę przy tym o mojej drogiej matce, która zostawała sama w domu, ale rozumiem też, że przyświecała im idea poświęcenia się dla Pana, by przygotować Jego przyjście i dokończyć dzieło,” mówi.

James Chase zmarł w sześć miesięcy po śmierci swojej żony.

© Ansel Oliver/ANN
tłum. Estera Strama / adwentysci.waw.pl
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni