header
 

Bezpłatna prasa kościelna w Niemczech

Advent EchoAdwentystyczny Instytut Wydawniczy w Niemczech ogłosił, iż będzie bezpłatnie dostarczać co miesiąc do wszystkich członków Kościoła w całym kraju wewnętrzne czasopismo. Akcja jest pomyślana jako odzew na wyraźnie malejącą liczbę subskrybentów. Według wydawców ta forma dystrybucji prasy będzie elementem wspierającym łączność wiernych z ich Kościołem.

Począwszy od stycznia 2010, magazyn AdventEcho (odpowiednik polskiego Głosu Adwentu – przyp. red.) będzie dostępny dla 24.000 adwentystycznych gospodarstw domowych w Niemczech. Obecnie dociera on do 5.000 rodzin.

„Nie jest to satysfakcjonujące, gdy przywódcy Kościoła Adwentystycznego chcą informować o planach i ideach rozwojowych przy pomocy kościelnych publikacji, a odbiorcy wewnątrzkościelnej prasy stanowią zaledwie 20% wszystkich wiernych w kraju” - mówi Eli Diez-Prida, redaktor naczelny AdventEcho i dyrektor Advent-Verlag, wydawnictwa kościelnego w Niemczech.

Przedstawiciele Kościoła przyznają, iż pomysł ten narodził się kilka lat temu, ale nie potrafili znaleźć rozwiązania kwestii finansowania przedsięwzięcia. Nowy plan zakłada, iż to wydawnictwo będzie fundatorem darmowej prasy.

Nakład magazynu w ciągu 20 lat istotnie zmalał. Przyczyną tego jest fakt, iż wielu subskrybentów osiągnęło wiek, kiedy trudno im czytać lub po prostu już ich zabrakło - stwierdza Diez-Prida. Ale również i to, że młodzi członkowie z niechęcią myślą o prenumeracie, a i obecny kryzys ekonomiczny skłania niemieckie rodziny do oszczędzania, dodaje.

„Członkowie Kościoła wystarczająco są ofiarni w dziesięcinach i darach, dlatego w pełni uzasadnione jest ich oczekiwanie na bezpłatne czasopisma od swego Kościoła” – zauważa Diez-Prida.

Na świecie jest kilka regionów, gdzie Kościoły Adwentystyczne już wprowadziły ideę darmowego zaopatrywania członków w lokalne czasopisma kościelne.

„Mamy nadzieję, iż ten nowy magazyn będzie motywacją dla naszych zborów przy wspieraniu wspólnego poczucia tożsamości jako adwentystów dnia siódmego” - powiedział Günther Machel, zwierzchnik niemieckiej Diecezji Południowej.

Miesięcznik będzie zawierał 24 strony, a nie jak do tej pory 44. Zawarta będzie również strona na umieszczanie reklam, jest to pomysł na pokrycie kosztów wydania. Kościół bada także możliwości nawiązania w tej sprawie współpracy z dwoma sąsiadującymi niemieckojęzycznymi krajami, Szwajcarią i Austrią.

„Postrzegamy tę zmianę w metodzie dystrybucji jako wielką szansę dotarcia bezpośrednio do większości członków Kościoła oraz szansę na umocnienie jedności” - dodaje Machel.

© Ansel Oliver/ANN
Tłum: Estera Strama / adwentysci.waw.pl
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni