header
 

„Adventist World Radio” dużo dla mnie znaczy

„Adventist World Radio” dużo dla mnie znaczyAshook mieszka w Mizoram, pięknym, jedynym w swoim rodzaju regionie na północnym wschodzie Indii, pełnym wzniesień usianych miastami i miasteczkami. Ze względów osobistych opuścił swój dom w stanie Jharkhand i przeniósł się do Mizoram. Bardzo chciał się podzielić z wami swoim świadectwem, jak został adwentystą dnia siódmego. Czy potraficie sobie wyobrazić, jak to jest być jedynym chrześcijaninem w regionie, gdzie mieszkają dziesiątki tysięcy ludzi wrogo nastawionych względem chrześcijaństwa? Oto niesamowita historia Ashooka:

Urodziłem się w kraju, gdzie wszyscy są hinduistami. Ludzie składają bożkom, aby je udobruchać i obłaskawić, różne ofiary, np. owoce. Praktyki te nigdy nie miały dla mnie większego sensu, ale ponieważ przyszedłem na świat w hinduistycznej rodzinie, musiałem tak samo postępować.
Kiedy pewnego razu przyjechałem ze szkoły z internatem odwiedzić rodzinę, usłyszałem audycję Adventist World Radio. Spodobała mi się muzyka, więc zacząłem słuchać. Następnym razem kiedy włączyłem tę samą rozgłośnię, nie usłyszałem już muzyki, tylko jakieś przemówienie. Czemu mówca tak przemawiał? (A przemawiał oczywiście w języku hindi). Nadal słuchałem tej rozgłośni, aż pewnego wieczoru zapisałem adres, który podano pod koniec programu.

Pastor mówił o stylu życia i jego wpływie na nasze zdrowie. Nasz styl życia nie jest właściwy: picie, palenie, jedzenie... Napisałem więc do pastora list. Niedługo potem przyjechał do mnie w odwiedziny ewangelista. Porozmawiał ze mną, a potem zaprowadził do kościoła adwentystów dnia siódmego. Wziąłem udział w rozważaniu biblijnym i zapragnąłem przyjąć chrzest. Zostałem wewnętrznie przekonany.

Ojciec i reszta domowników wiedzieli, że słucham radia, ale nie zdawali sobie sprawy, czego konkretnie. Bałem się im powiedzieć, bo wioska, z której pochodzę, należy do kasty braminów, najwyższej klasy w hinduizmie. Każdy w wiosce jest hinduistą i każda rodzina ma swoją świątynkę. W naszym domu też oddawaliśmy cześć bożkom i składaliśmy im ofiary. W tamtych stronach ludzie nie zostają chrześcijanami i nie ma żadnych kościołów. Byłem tam jedynym chrześcijaninem.

Do domu przychodziły listy z AWR w języku hindi. Ojciec wszystko czytał i rzecz jasna po jakimś czasie zorientował się, co się dzieje. I wtedy z powodu mojego przejścia na chrześcijaństwo pojawił się poważny problem: rodzice przestali mnie utrzymywać. Miałem piętnaście lat i nie skończyłem szkoły, ale zmuszony byłem opuścić dom rodzinny, bo nie byłem już w nim mile widziany. Chciałem pracować w adwentystycznej misji, ale niestety brakowało mi odpowiednich kwalifikacji. Jeśli nie skończyłeś szkoły, to w całych Indiach nie możesz w ogóle dostać pracy. Dzisiaj do zakończenia nauki zostały mi jeszcze trzy lata.

Kiedy zapytaliśmy Ashooka, czy dokonałby takiego samego wyboru, gdyby wcześniej wiedział, że przyjęcie Chrystusa będzie go tyle kosztować, ze spokojnym, uroczym uśmiechem na twarzy odparł:

O tak. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Pewnie bardzo wiele ludzi w Indiach takich jak ja nie wie o Jezusie, więc może powinniście w swoich modlitwach pamiętać o tych, którzy cierpią. AWR dużo dla mnie znaczy, ponieważ to, kim jestem – a jestem zupełnie innym człowiekiem – nastąpiło właśnie dzięki tej rozgłośni.

Wielu podobnych do Ashooka czeka, aż ktoś opowie im o Jezusie. I AWR czyni to w dziesiątkach języków na całym świecie! Ale orędzie nie może dotrzeć do nikogo bez waszego wsparcia finansowego.

Wspomóżcie AWR już dzisiaj. Wasze wsparcie wywrze znaczący wpływ na życie wielu ludzi na całej kuli ziemskiej, ludzi podobnych do Ashooka.

© Dowell Chow, prezes AWRTłum. Paweł Jarosław Kamiński
Wesprzyj także audycje Adventist World Radio w języku polskim!
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni