Radio, które zmienia życie ludzi

wtorek, 07 stycznia 2014 10:51 Drukuj

Radio AWRAWR (Światowe Radio Adwentystyczne) za pośrednictwem modulacji częstotliwości (FM), modulacji amplitudowej (AM), fal krótkich, a także internetu i podkastów niesie na cały świat potężnym, wyraźnym głosem wspaniałe poselstwo nadziei w ponad stu językach. Swoje audycje AWR nadaje już w 9 z dziesięciu najpopularniejszych języków na naszym globie! Jestem pewien, że już wkrótce spotkacie w niebie wiele ludzi, którzy poznali prawdę dzięki Waszym modlitwom i Waszemu osobistemu zaangażowaniu w ich zbawienie. Bardzo chciałbym się z Wami podzielić historiami kilku osób, do których poselstwo skutecznie przemówiło właśnie dzięki Waszym modlitwom i hojności:

1. Sygnał nadawczy ze stowarzyszonej z AWR rozgłośni Ebenezer FM 98,0, znajdującej się w mieście Mbale we wschodniej Ugandzie, z olbrzymim powodzeniem dociera bez przeszkód w językach suahili i luganda m.in. do zachodniej części Kenii. W ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy dzięki słuchaniu audycji tejże stacji ponad 1300 osób przyjęło prawdę biblijną i chrzest! Nowo ochrzczeni mieszkają na ogół na terenach, gdzie nie ma zborów, ale wielu nowych wyznawców pod wpływem Bożej miłości oddaje swoją ziemię pod budowę budynków kościelnych. Do wyrabiania cegieł na budowę domów modlitwy przyłączają się również słuchacze.

Jedną z osób, które przyjęły ostatnio chrzest pod wpływem audycji, był bardzo znany biskup Kościoła zielonoświątkowego, sprawujący pieczę nad 76 zborami.

2. Słuchaczka imieniem Mireille napisała do nas:

Dopiero gdy wyszłam za mąż, doszło do mnie, jak bardzo oddaliłam się od Boga. W domu nie było końca kłótniom, sprzeczkom, nieporozumieniom. Nie umiałam temu zaradzić, cały czas beczałam. Któregoś razu natknęłam się w radiu na jakąś stację. Jakby mnie zalały rzęsiste promienie słońca. Żadne przesłanie nie zrobiło na mnie tak wielkiego wrażenia. Prawda trafiła prościutko do mojego serca. Słuchałam kolejnych audycji i kolejnych. W końcu uświadomiłam sobie, że moimi krokami kieruje Bóg.

3. Ngantou, młody człowiek z zachodnioafrykańskiego kraju, zostawszy kapłanem w mrocznym kulcie zmarłych, całkowicie pogrążył się w świecie ciemności. Nie mógł jednak zaznać spokoju ducha i odczuwał coraz większą pustkę w życiu. Pewnego razu trafił na adwentystyczną rozgłośnię. „Rozpłynąłem się w uroczym głosie prezentera – pisze. – Czułem bijącą od niego siłę, do tego muzyka unosiła mnie do samego nieba. Normalnie rozpłakałem się z radości”. Dzisiaj Ngantou ma nadzieję, że jego świadectwo wolności w Chrystusie pomoże wielu innym niewolnikom demonicznych praktyk przodków.

4. Laurent z Kamerunu napisał do nas następujące słowa:

Moje życie było jedną wielką ruiną, dopóki nie usłyszałem głosu Bożego wołającego do mnie z audycji radiowych. Modlę się, żeby Jezus posłużył się moim świadectwem dla ratunku tych, którzy wciąż znajdują się w rękach złego. Dziękuję Jezusowi, że mnie wybawił, dziękuję też wszystkim, którzy się do tego wprost lub pośrednio przyczynili. Wysławiam Boga za potężne działanie audycji Waszej rozgłośni FM. Chciałbym, żeby jej sygnał mógł objąć zasięgiem cały kraj, cały kontynent, cały świat!

Czy zwróciliście uwagę, że Laurent podziękował Wam, darczyńcom AWR, za przyczynienie się do jego wybawienia? Te wszystkie świadectwa ukazują prawdziwych ludzi, którzy dzielą się prawdziwymi historiami o tym, jak pozyskano ich dla królestwa Bożego dzięki temu, że to Wy zainwestowaliście pieniądze w ich ratunek!

Jeśli chcecie, aby życzenie Laurenta się spełniło, możecie to uczynić już teraz. AWR dokonuje ogromnych postępów w docieraniu z Chrystusem do świata, ale przed nami jeszcze dużo do zrobienia i możecie nam w tym dopomóc. Niedawno pojawiła się możliwość zakupu dodatkowego czasu antenowego w dużych rozgłośniach FM na terenie Indii. Najwyraźniej nadszedł czas, abyśmy mogli realizować i emitować programy w Delhi, Kalkucie i Bombaju, gdzie dziesiątki milionów mieszkańców nigdy jeszcze nie słyszały imienia Jezus. Również wiele stacji FM w Afryce i Azji potrzebuje natychmiastowego wsparcia finansowego na sprzęt, szkolenia i czas antenowy.

Dzięki Waszym datkom AWR będzie pomagało zmieniać życie ludzi z wiecznym skutkiem! Z góry dziękujemy.

 

© Dowell Chow, prezes AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^