header
 

Adwentyści zmodernizowali światową stronę www

dwentyści zmodernizowali światową stronę wwwW środę 16 października Kościół Adwentystów Dnia Siódmego wyjawił szczegóły gruntownej przebudowy swojej światowej witryny internetowej, jednocześnie apelując do regionalnych przywódców o zadbanie, by adwentystyczne zbory prezentowały w sieci spójniejszy wizerunek.

Zmieniły się również materiały, które można znaleźć na witrynie: teraz adresowane są nie tyle do adwentystów, ile przede wszystkim do osób spoza Kościoła. Witryna adventist.org zawiera w większości te same informacje co do tej pory, tyle że w nowocześniejszej oprawie graficznej i w czterech językach: angielskim, hiszpańskim, portugalskim i francuskim.

– Badania pokazują, że pierwszy kontakt z witryną może zaowocować przywiązaniem do stojącej za nią marki – oświadczył Garrett Caldwell, wicedyrektor adwentystycznego Sekretariatu Komunikacji Społecznej i Mediów, członkom Komitetu Wykonawczego, którzy zebrali się na tegorocznej jesiennej Radzie Kościoła w Silver Spring w amerykańskim stanie Maryland.

– Gdy ludzie nabiorą zaufania do marki – dodał Caldwell – wówczas będą chcieli poznać produkt, a produktem Kościoła adwentystycznego jest każde życie odmienione przez poselstwo, które nam dano, i Boga, któremu służymy. Chcę, żeby ludzie zaznali tej przemiany.

Jak poinformował John Beckett, dyrektor adwentystycznego Biura Globalnego Oprogramowania i Internetu, obecna przebudowa jest najbardziej znaczącą modernizacją od 2004 r.

Dzięki jednej z funkcji witryna będzie się automatycznie dostosowywać do różnych rozmiarów ekranów, aby umożliwić odbiorcy optymalne przeglądanie czy to na smartfonie, czy na dużym monitorze komputera stacjonarnego.

Przywódcy Generalnej Konferencji zmienioną formułę witryny oferują każdej adwentystycznej jednostce administracyjnej, umożliwiając dostęp do darmowych narzędzi i szablonów na stronie framework.adventist.org.

Do planów przebudowy przystąpiono ponad rok temu we współpracy z Wydziałem Środkowoeuropejskim i ekspertami ds. sieci z niemieckiego Ośrodka Multimedialnego „Stimme der Hoffnung” (Głos Nadziei), którzy nadali nowe oblicze witrynie wydziału, a następnie zaoferowali pomoc w przebudowie witryny światowego Kościoła.

Zanim jeszcze zmieniono charakter witryn europejskich, Klaus Popa ze Stimme der Hoffnung powiedział, że jego zespół przyjrzał się dotychczasowym witrynom 11 unii wchodzących w skład wydziału i zauważył, jak znacząco różnią się od siebie wizualnie.

– Same w sobie, tzn. jeśli chodzi o projekt, możliwości techniczne, są dobre i mogą zaspokajać potrzeby poszczególnych diecezji i unii – mówił Popa, wskazując na rozmaite witryny wyświetlane przezeń na rzutniku podczas jesiennej Rady Kościoła. – Jednak patrząc na te witryny, po prostu je porównując, uświadomiliśmy sobie, że goście odwiedzający różne nasze witryny widzą chaotyczną mozaikę.

Około 100 tys. osób miesięcznie wpisuje w wyszukiwarki internetowe wyrażenie: „Seventh-day Adventist Church” (Kościół Adwentystów Dnia Siódmego), powiedział Caldwell, sugerując, że dostosowanie witryny do potrzeb ogółu społeczeństwa może stanowić środek do ewangelizacji.

– Próbujemy całkowicie na nowo wyobrazić sobie, jak wyrazić, kim jesteśmy jako adwentyści dnia siódmego – oznajmił administrator witryny Sekretariatu Komunikacji i Mediów Andrew King, który pomagał projektować witrynę.

Użytkownicy zmodernizowanej witryny na stronie głównej znajdą osobiste świadectwa nawrócenia adwentystów wraz z ilustrującymi takowe zdjęciami i filmami wideo. W górnej części strony widnieje też dział „Zasady wiary adwentystów” z linkiem do 28 podstawowych zasad wiary Kościoła adwentystów w formacie PDF, tak aby można je było łatwo wydrukować.

W zakładce Informacje internauci mogą nadal znaleźć funkcje, które rzucały się w oczy w poprzednim układzie witryny, m.in. wykaz kościelnych instytucji.

W zakładkach u góry strony znajdują się również takie funkcje, jak: języki, lokalizator zborów i mapa strony.

Przebudowa witryny, na której jest teraz większa czcionka i więcej białej przestrzeni, obejmuje też trzy stałe działy: Duchowość, Siły Witalne i Służbę.

W dziale Duchowość można się dowiedzieć o sobocie jako dniu świętym, pobrać kursy biblijne, przeczytać o modlitwie i dowiedzieć więcej o proroctwach. Dział Siły Witalne przedstawia informacje na temat życia rodzinnego, zdrowia i edukacji. Dział Służba ukazuje szczegóły związane z misjonarzami, działalnością humanitarną i wolnością religijną.

– Staramy się przekazać informacje nie tyle o strukturze Kościoła, ile o wpływie, jaki różne gałęzie naszej działalności mogą mieć na życie człowieka – oznajmił Caldwell. – Chcemy, żeby ludzie dowiedzieli się, że Adwentyści Dnia Siódmego angażują się w ulepszanie świata.

© Edwin Manuel García/ANN
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni