header
 

Historia Miriam

Historia MiriamMiriam, zanim Bóg koniec końców dotarł do jej krnąbrnego serca, musiała wyjechać ze swojej ojczyzny, Fillipin, do Chin. Ale zacznijmy od początku...

Nadal świętujemy dziesięciolecie Hope Channel. Ach, cóż to za wspaniały miesiąc! Dzięki Waszym modlitwom telewizja Hope Channel uruchamia nowy ogólnokrajowy kanał na Filipinach. Miliony ludzi na terenie całego kraju mogą obecnie 24 godziny na dobę doświadczać Bożej miłości na ekranie. Oglądają teraz wiele tych samych zmieniających życie programów Hope Channel co i Wy.

Ale nie zawsze tak było. Przez bardzo, bardzo długi czas nie było pieniędzy, aby założyć tu kanał telewizyjny. My na Filipinach zaś strasznie potrzebowaliśmy dostosowanych do tutejszych realiów programów telewizyjnych nadawanych przez całą dobę. Wcześniej po prostu nie można było dotrzeć do Miriam i mnóstwa ludzi takich jak ona.

Na szczęście Bóg miał dla niej inny plan. Posłuchajcie, jak sama przedstawia swoją historię.

Jak do mojego życia wkroczył Jezus? Chodziłam co niedzielę do kościoła, ale nigdy nie odczuwałam wewnętrznego spokoju. Zawsze się martwiłam i stresowałam. Wyjechałam za chlebem do Chin. Ponieważ tęskniłam za rodziną, chodziłam ze znajomymi na imprezy, do barów, klubów. Obrałam błędną ścieżkę, zapomniałam o modlitwie.

Dwa lata temu przyjechała odwiedzić mnie siostra. Wracając na Filipiny, zostawiła przez przypadek Pismo Święte. Kiedy je znalazłam, zaczęłam je po trochu codziennie czytać, ale nie rozumiałam jego nauk. Zaczęłam więc szukać internetowych kursów biblijnych i tak oto, dzięki Bogu, znalazłam Hope Channel!

Oglądałam „Lekcje Szkoły Sobotniej”, które pomogły mi zrozumieć Biblię. Pastor Brad w audycji „Beginnings” wykładał świetnie Księgę Rodzaju. Oglądałam też program „Let's Pray”, do którego wysłałam nawet intencje. Moje modlitwy zostały wysłuchane. Modlitwa naprawdę działa! Oglądałam też takie audycje, jak: „My Story, My Song”, „Cross Connection” czy „Go Healthy for Good”.

Telewizja Hope Channel nadal pomaga mi poznawać lepiej Boga. Dzięki jej programom poznałam prawdę i uzyskałam spokój ducha. Modlę się, żeby Bóg prowadził mnie w życiu i dawał mi odwagę do dzielenia się Dobrą Nowiną, która mnie wybawiła, z moimi współpracownikami i znajomymi.

Chciałabym podziękować wszystkim ludziom, których staraniem możliwa jest emisja programów Hope Channel. Bez Was wciąż błądziłabym w ciemnościach. Ogromnie Wam dziękuję! Chwała niech będzie naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi.

Cóż za inspirujące świadectwo! Jedną z najlepszych rzeczy w historii Miriam jest to, że teraz nikt nie musi wyjeżdżać z Filipin, by znaleźć dające lepsze życie Hope Channel i Bożą Dobrą Nowinę. Hope Channel Filipiny emituje pokrzepiające orędzia wiary na terenie całego kraju. Wielbimy Boga za takich wiernych ludzi jak Wy, którzy chcą, aby Jezus zmieniał życie ludzi na całym świecie. Bez Waszego wsparcia nie dotrzemy do wielu ludzi takich jak Miriam.

Wciąż docieramy do milionów ludzi na Filipinach i w wielu innych częściach świata. Oby Bóg błogosławił Was w naszej wspólnej współpracy dla niego.

© Brad Thorp, prezes Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni