header
 

Brazylijski Hope Channel zmienia ludzi

Brazylijski „Głos Nadziei” zmienia ludziGabriel żyje z rodzicami na żyznych pampasach Rio Grande do Sul w Brazylii. Życie toczy się tu monotonnym rytmem, wyznaczanym przez wschody i zachody słońca. Trudno to nazwać marzeniem nastolatka. Ale taki właśnie los przypadł w udziale Gabrielowi. Wszystkie dni były do siebie podobne: Gabriel pomagał rodzicom przy zwierzętach i w polu, a jedynym jego towarzyszem był telefon.

Pewnego dnia znalazł w telefonie Novo Tempo: brazylijski kanał adwentystycznej telewizji Hope Channel. Monotonia życia prysła. Jeszcze tego samego wieczora ustawił nowy kanał w rodzinnym telewizorze i zachęcił rodziców do wspólnego oglądania. Wkrótce cała rodzina zapisała się na reklamowany w Novo Tempo kurs biblijny.

– Dzień, w którym trafiłem na Novo Tempo, był początkiem wielu zmian w mojej rodzinie – opowiada Gabriel. – Mam teraz osobistą więź z Bogiem, z dnia na dzień coraz bliższą. Ale największe błogosławieństwo to to, jak zmieniła się moja mama.

Alda, bo o niej mowa, przez wiele lat nie znajdowała w życiu radości, nie cieszyło ją jedzenie, nie miała wcale potrzeby pełnienia aktywnej roli w życiu najbliższych. Ponieważ jednak co wieczór oglądała z nimi Novo Tempo, depresja zaczęła ustępować: Alda odnalazła na nowo cel w życiu, szczęście i dom.

Gdy Novo Tempo przełamało smutną rutynę domowników Gabriela, wieść o tym rozeszła się po okolicznych gospodarstwach i telewizja Novo Tempo napełnia teraz nadzieją serca coraz większej liczby mieszkańców żyznych południowobrazylijskich stepów.

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni