header
 

Hope Channel grupuje siły

Hope Channel grupuje siłyW dniach 20–21 sierpnia br. przedstawiciele ogólnoświatowej telewizji adwentystycznej Hope Channel spotkali się w niemieckim Ośrodku Multimedialnym „Stimme der Hoffnung” (Głos Nadziei) na terenie adwentystycznego Wydziału Intereuropejskiego, aby opracować plan zmiany ogólnych ustawień swojej witryny internetowej.

– Chcieliśmy po pierwsze przeanalizować obecny stan witryny Hope Channel, po drugie określić potrzeby naszych partnerów w następnym etapie rozwoju witryny, po trzecie znaleźć możliwości finansowe realizacji naszego planu – powiedział Klaus Popa, wicedyrektor Stimme der Hoffnung.

Delegaci z obu Ameryk i kilku krajów europejskich przyjrzeli się wszystkim lokalnym witrynom internetowym, zwracając szczególną uwagę na podobieństwa i różnice, m.in. na różnice w układzie graficznym, oraz rozważali możliwość stworzenia wspólnego symbolu do logo.

– Miałem nadzieję znaleźć wspólny grunt pod zbudowanie tej witryny razem, nie wyłączając partnerów, którzy do tej pory z nami nie współpracowali – dodał Popa. – Teraz jestem naprawdę zaskoczony otwartością, chęcią współpracy, wspólnego rozwijania się, wzajemnego rozumienia swoich potrzeb. Jestem przekonany, że razem możemy zrealizować to przedsięwzięcie. Spotkanie przydało nam pewności w tym względzie.

– Wiązaliśmy z tym spotkaniem nadzieje zbudowania i rozwoju mocnej platformy internetowej, która by wyszła naprzeciw potrzebom jak największej liczby internautów – stwierdził Derris Krause, dyrektor Hope Channel. – Spotkanie miało nakłonić do współpracy każdy ośrodek Hope Channel, ponieważ niektóre z nich działają w sieci na własną rękę. Staramy się w jak największej mierze wszystko połączyć i dzięki temu ponosić mniejsze wydatki.

– Przyjechałem zobaczyć, jak może przebiegać współpraca naszych adwentystycznych ośrodków medialnych, telewizji i Hope Channel – wyznał Carlos Magalhaes, dyrektor południowoamerykańskiego Ośrodka Multimedialnego „Novo Tempo”. – Teraz ogromnie się cieszę, widząc, że to możliwe. Podchodzimy do tego w dobrym duchu i wierzę, że Bóg nam dopomoże.

Magalhaes, Hope Channel Anglia i Kofi Osie-Owusu nie mieli wątpliwości, że tworzą „zespół i witrynę, które wyjdą naprzeciw wyzwaniom, jakie niesie przyszłość”.

– Nie miałem w pełni sprecyzowanych oczekiwań co do tego spotkania – oświadczył na koniec Justin Woods z Hope Channel USA. – Nie byłem pewien, czy możemy zrobić aż tyle, ile udało nam się zrobić. Ale spotkanie okazało się niezwykle owocne: moim zadaniem zapadło na nim wiele ważnych, konkretnych decyzji.

Pierwszy krok wykonano. Chociaż jest teraz wiele do zrobienie, to jednak cele zostały już jasno określone. – W ciągu minionych dwóch dni jasno wykazano, po uprzednim gruntownym przemyśleniu, zdolność zespołu Hope Channel do realizacji naszych planów – rzekł Krause. – Coraz większe poświęcenie widać było wyraźnie nawet ze strony tych, którzy uczestniczyli w obradach.

© CD-EUDNews
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni