header
 

Radiosłuchacz prosi o modlitwę… za kozę

Radiosluchacz_prosi_o_modlitweKiedy ostatni raz martwiliście się o zdychającą kozę? Czy Boga naprawdę obchodzi, co się dzieje z waszymi zwierzętami? Odpowiedź brzmi: „Oczywiście, że tak. Boga obchodzi wszystko w naszym życiu”. Możecie się jednak zastanawiać, czemu zadałem takie pytanie.

Oto powód: Niedawno otrzymałem następujący list od naszej świeżo emerytowanej producentki programów, która tak kocha swoją pracę, że najzwyczajniej nie może całkowicie przejść w stan spoczynku:

Zadzwonił do mnie jeden z naszych słuchaczy spod chińskiej granicy – pisze. – Poprosił nas, żeby modlić się o jego zdychającą kozę. Jak wyjaśnił mojemu mężowi, najpierw zdechła mu kura, potem pies, a jeszcze później kilka kóz. Teraz zachorowała ciężko koza mająca cztery młode. Poprosił więc nas: „Pomódlcie się, proszę, do Boga o ochronę dla mojej cennej kozy i jej czterech koźlątek”.

Jak widzicie, drodzy przyjaciele, dla wielu ludzi na świecie nawet jedna koza może być skarbem. Jej utrata może zadecydować o tym, czy będzie co włożyć do garnka.

Mój mąż – czytamy dalej – chętnie się zgodził. Modlił się wczoraj wieczorem trzy razy w tej intencji, dziś rano też. Słuchacz zadzwonił do nas dzisiejszego ranka i był przeszczęśliwy, bo jego koza nie zdychała, tylko zdrowiała! „Słucham waszych programów równo dziesięć lat – powiedział mi. – Nigdy, w żaden dzień nie przegapiłem żadnej audycji! Bóg bardzo mnie pobłogosławił!”.

Jeśli nie mieliście sposobności spędzić czasu w jednym z najdalszych zakątków kuli ziemskiej, może być wam trudno wyobrazić sobie, jak wygląda życie codzienne tych wspaniałych biednych ludzi. Kolejny przykład: Jeden z moich zastępców, wyleciawszy samolotem z Katmandu, zaczął czytać gazetę. Historia z pierwszej strony mówiła o ofierze z kozy, złożonej przez mechaników na lotnisku dlatego, że nie mogli naprawić samolotu... Oczywiście, miał nadzieję, że to nie ten samolot, którym akurat leci!

Nasze programy krótkofalowe, nadawane codziennie ze stacji na Guamie w blisko czterdziestu językach, mają docierać do ludzi tak, jak docierał do ludzi Jezus, tzn. wychodzić im naprzeciw.

Czy wiedzieliście, że w jednej audycji dla mieszkańców Indii możemy nauczyć ich, jak robić węgiel drzewny i stosować go w celach leczniczych? Albo jak zażywać go doustnie na ból brzucha lub zatrucia? Uczymy ich też, jak stosować węgiel drzewny do zewnętrznych zakażeń spowodowanych ukąszeniem węża bądź pająka – dla ludzi żyjących w tym klimacie zastosowań może być bez liku. Wówczas, kiedy już zainteresujemy ich taką tematyką, dzielimy się z nimi wspaniałą miłością Jezusa, który nie tylko leczy nasze ciała, ale też odkupuje nas od grzechu i przygotowuje na swoje bliskie przyjście!

Potrzeba modlitwy za chorą kozę to tylko jeden z powodów, dla których ludzie lgną do AWR. Jestem pewien, że kiedy, z Bożą łaską, znajdziemy się w niebie, zobaczymy ogromny wpływ, jaki nasze audycje z Guamu mają na niezliczone rzesze słuchaczy, którzy dzięki nim odkrywają, że zbawienie daje Jezus.

Jeśli pragniecie pomóc w zakończeniu naszego przedsięwzięcia na Guamie i zebrać końcówkę potrzebnej sumy, czyli 235 tys. dolarów, możecie śmiało złożyć datek na stronie giving.awr.org. Istnieje też możliwość wsparcia nas większą sumą rozłożoną na kilka miesięcy.

Chciałbym wam z głębi serca podziękować za modlitwy i szczodre datki. Wasze dary miłości składane przyśpieszają powrót Chrystusa: „Przez rozpowszechnianie ewangelii na świecie możemy przyczynić się do przyśpieszenia powrotu naszego Pana” (Ellen White, Życie Jezusa, wyd. 14, wyd. Znaki Czasu, Warszawa 2008, s. 454).

© Dowell Chow, prezes AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni