header
 

Wolność mimo krat

Wolność mimo kratDziś chciałbym podzielić się z wami listem od słuchacza AWR (Światowego Radia Adwentystycznego), który odbywa karę więzienia. Kiedy przeczytałem ten list na cotygodniowym nabożeństwie pracowników AWR, wszyscy się wzruszyli. Oby ten szczery list od naszego nowego brata w Chrystusie dotknął i waszych serc:

 

Szanowne Braterstwo,

przesyłam Wam moje najserdeczniejsze pozdrowienia. Dziękuję za Waszą pracę w radiu. Oddałem już życie Jezusowi, bo już wcześniej wierzyłem, że był prorokiem, a teraz zrozumiałem, że żyje i powróci. Nawet muzułmanie mówią, że Jezus żyje i wróci na ziemię. Czemu więc miałbym w to nie wierzyć, skoro Biblia też tak mówi? Przebywam teraz w zakładzie karnym w... Odbywam karę trzech lat pozbawienia wolności. Proszę Was o modlitwy za mnie. Chciałbym też poznać Biblię, ale jej nie mam. Czy moglibyście przysłać mi jedną w języku..., zanim umrę? Wielu muzułmanów słucha programów... nadawanych przez Waszą rozgłośnię. Wykonujcie dalej to święte dzieło, bądźcie cierpliwi, wkrótce będziemy mieć w... adwentystyczny zbór domowy. Dziękuję i niech Was Bóg błogosławi.

Z wyrazami szacunku

Abdalla

 

Abdalla dopiero niedawno został chrześcijaninem. Z pewnością zauważyliście w liście kilka wykropkowanych miejsc: zrobiliśmy to ze względów bezpieczeństwa. Pozostawienie oryginalnych nazw miejsc i języka mogłoby narazić na niebezpieczeństwo zarówno pracowników radia, jak i samego Abdalla. Możemy wam jedynie zdradzić, że przebywa w więzieniu na obczyźnie w jednym z państw Bliskiego Wschodu.

Czy możecie sobie wyobrazić, w jakich warunkach przyszło mu żyć? Serce na pewno wyrywa mu się do ojczyzny i bliskich. Chociaż nie znamy powodów, dla których został skazany, i chociaż przebywa teraz za kratkami, to dzięki zbawiającej łasce Jezusa Chrystusa jest teraz wolny!

Prawdopodobnie dopiero w Raju dowiemy się, przez co przechodzi nasz nowy brat w Chrystusie. Tak, dzięki waszym darom miłości AWR dociera do ludzi znajdujących się w najgorszych sytuacjach życiowych i najpaskudniejszych miejscach na kuli ziemskiej, wyzwalając ludzi z niewoli grzechu. W ten sposób wiele osób znajduje wolność w Chrystusie!

Czy zwróciliście uwagę, że mimo niesprzyjających okoliczności Abdalla tryska odwagą i spogląda w przyszłość z nadzieją? Co więcej, nie jest sam. Najwyraźniej wielu współwięźniów też słucha AWR i znalazło tę samą radość co on – radość płynącą wyłącznie z poznania Jezusa Chrystusa.

Mam wspaniałą możliwość regularnie otrzymywać takie listy, zawierające historie o sercach i życiu odmienionych za sprawą działalności AWR.

Jeśli kiedyś czuliście się zniechęceni i zastanawialiście, czy w jakikolwiek sposób przyczyniliście się do rozwoju Królestwa Bożego, to już się o to nie martwcie! Wasze modlitwy i datki umożliwiają AWR emitowanie programów na całym świecie. Tak, dzięki wam codziennie zmienia się życie niejednego człowieka!

Nie wiem, jak mam wam dziękować za modlitwy i wsparcie finansowe. Orędzie nadziei w Chrystusie dociera do ludzi na całym globie. Wielu z nich żyje w najmroczniejszych duchowo zakątkach kuli ziemskiej. Tych, którzy pragną odpowiedzieć na jego poselstwo miłości w Jezusie Chrystusie, Bóg kolejno wzywa. Nie czas teraz zwalniać obroty, winniśmy raczej w jeszcze większym stopniu szerzyć słowo Boże, zanim czas łaski dobiegnie końca! Prosimy o dalszą współpracę z nami, aby, tak jak Abdalla, kolejne osoby mogły poznać Jezusa.

Pamiętajcie, proszę, w modlitwach o Abdalla i nie zapominajcie odnaleźć go na wysokościach, gdy traficie do nieba. Może być on jedną z wielu gwiazd w waszej koronie zwycięstwa!

© Dowell Chow, prezes AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni