header
 

Nowe maszty AWR na Guamie!

Nowe maszty AWR na Guamie!Droga modernizacja, której ukończenie zostało na początku września uświetnione uroczystością poświęcenia w sztandarowej stacji nadawczej Światowego Radia Adwentystycznego (AWR) na wyspie Guam, zdaniem adwentystycznych przywódców poszerzy zakres misji radiowej na terenie całej Azji.

Kosztująca 2,9 mln dolarów inwestycja objęła m.in. postawienie nowego masztu i anteny ścianowej wysokiej częstotliwości, zaprojektowanej do transmisji audycji na jeszcze większe odległości. Nowa antena umożliwia AWR równoległą transmisję audycji, które docierają do słuchaczy w wielu krajach w najlepszym (na danym terenie) czasie antenowym, jak również dokonywanie zmian w ramówce.

– Bóg pragnie, żeby prosić go o cuda – rzekł przewodniczący światowego Kościoła adwentystycznego Ted Wilson na uroczystości poświęcenia nowych urządzeń. – Pragnie, żebyśmy prosili o rzeczy nadzwyczajne. Dziś, stojąc tu pod tym wielkim masztem, możemy śmiało powiedzieć, że odpowiedział na nasze modlitwy.

Pierwszy etap zakończonej w ubiegłym roku modernizacji obejmował przeniesienie jednego z istniejących masztów, aby móc ulokować w odpowiednim miejscu nową antenę, drugi zaś – wylanie 822 ton betonu w celu zainstalowania nowego, 70-metrowego masztu.

Kierownictwo AWR określiło modernizację mianem „niezwykle istotnej”, jako umożliwiającej słuchaczom w kluczowych krajach, jak Chiny czy Korea Północna, uzyskanie lepszego jakościowo sygnału i odbieranie audycji jednocześnie w najlepszym czasie antenowym. Wcześniej studio mogło nadawać programy w najlepszym czasie antenowym tylko w jednym kraju lub strefie czasowej naraz.Eddie Bazza Calvo, gubernator Guamu, wyraził podczas uroczystości uznanie dla wagi adwentystycznej działalności radiowej.

– Jaką człowiek lub przedsiębiorstwo może mieć większą misję od szerzenia Dobrej Nowiny? – zapytał retorycznie.Ceremonia odbyła się na placu, gdzie stoją anteny, konkretnie u podnóża najnowszego masztu, dzięki czemu uczestnicy mogli z bliska oglądać efekty dwuletniej inwestycji. Przedsięwzięcie takie, jak oświadczyło kierownictwo, zajmuje na ogół pięć lat.

Brook Powers, główny inżynier stacji AWR Guam, powiedział, że widział „Bożą rękę prowadzącą tę inwestycję”, która, dodał, całkowicie zależała od garstki pracowników, „niewiarygodnej ilości sprzętu i masy Bożych błogosławieństw”. Prezes AWR Dowell Chow wyraził wdzięczność dla zespołu budowlańców oraz „wielu hojnych ofiarodawców”, którzy przyczynili się do realizacji przedsięwzięcia. – Po stokroć dziękujemy im za pasję i zaangażowanie wciąż okazywane działalności misyjnej AWR i za niesienie głosu nadziei do najdalszych zakątków świata – oświadczył.

Działająca od 26 lat stacja na Guamie ma obecnie w ofercie audycje na temat zdrowia, rodziny i życia duchowego w 34 językach używanych na całym kontynencie azjatyckim. Dzięki temu dociera do 3,5 mld potencjalnych odbiorców w takich krajach, jak: Chiny, Korea Północna, Birma czy Wietnam, gdzie trudno głosić ewangelię tradycyjnymi metodami.W skali świata AWR nadaje programy prawie w stu językach za pośrednictwem fal krótkich, modulacji częstotliwości (FM), modulacji amplitudowej (AM), a także w systemie na życzenie oraz w formie podkastów.

© ANN we współpracy z Shelley Nolan FreeslandTłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni