header
 

Adventist World Radio w ofensywie

Adventist World Radio w ofensywie

Dzięki unowocześnieniu położonej w Agat na wyspie Guam stacji Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR) Kościół Adwentystów Dnia Siódmego może teraz skuteczniej głosić na wyspach Oceanu Spokojnego i na kontynencie azjatyckim swoje nauki za pośrednictwem fal eteru.

Zwierzchnik światowego Kościoła adwentystycznego Ted Wilson (na zdjęciu po lewej) poinformował, że kosztująca 2,9 mln dolarów modernizacja obejmowała postawienie nowej anteny ścianowej, która wspomogła istniejące maszty, dzięki czemu skuteczność stacji wzrosła o 20–25%.

– W ten sposób nasze audycje mogą być odbierane przez dosłownie miliony ludzi – rzekł Wilson.

O ile w innych krajach Kościół adwentystyczny współpracuje z różnymi stacjami radiowymi, o tyle stacja w Agat znajduje się na terenie należącym do Kościoła i pełni funkcję stacji przekaźnikowej dla programów, które nagrywane są za granicą i przysyłane na Guam, aby wyemitowano je w tutejszych rejonach.

AWR nadaje audycje łącznie w około trzydziestu językach, m.in. na teren ludnych Indii, dodał Wilson. Programy występują też w formie podkastów dostępnych na witrynie internetowej rozgłośni (także w języku polskim).

Pięć anten na Guamie może teraz transmitować audycje jednocześnie przez około 287 godzin tygodniowo w najlepszym czasie antenowym.

– Anteny są precyzyjnie dostrojone i skalibrowane, żeby zapewnić najlepsze transmisje w poszczególne rejony o różnych porach dnia i nocy – powiedział Wilson, dodając, że modernizację umożliwiły dobrowolne datki adwentystów, którzy chcieli, aby stacja na Guamie była skutecznym narzędziem ewangelizacyjnym.

Audycje zawierają zasady zdrowego stylu życia i optymistycznego spojrzenia na świat, a także duchowe orędzia miłości i nadziei.

Jak poinformował Wilson, misjonarze mogą się znajdować tylko w jednym miejscu naraz, podczas gdy programy radiowe pozwalają Kościołowi docierać w tym samym czasie do całych rzesz ludzi.

– Żeby zasiać w ludzkich sercach ziarno ewangelii, stosujemy wszelkie możliwe sposoby – stwierdził Wilson. – Kiedy ktoś coś usłyszy i zainteresuje się, i napisze do nas, prosząc o więcej informacji, wówczas idealnym rozwiązaniem byłoby, gdyby adwentystyczny wyznawca albo misjonarz skontaktował się z taką osobą i pomógł jej lepiej zrozumieć wspaniałe biblijne zasady.

© Michelle Conerly/Pacific Daily News
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni