header
 

Nadchodzi nowe oblicze Kościoła w sieci

Nadchodzi nowe oblicze Kościoła w sieciJak poinformowali czołowi piarowcy adwentystyczni, w październiku 2013 roku witryna światowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego adventist.org nabierze nowej jakości.

 

Modernizacja obejmie nie tylko znaczną ingerencję w układ informacji i stylistykę, ale też udoskonalenie szkieletu, co umożliwi lepszą integrację setek adwentystycznych witryn. Zdaniem przywódców niescentralizowany strukturalnie Kościół będzie dzięki temu spójniej i skuteczniej budować świadomość marki.

 

– W ten sposób Kościół będzie mógł określić swoją markę, prezentować bardziej przejrzysty wizerunek i przekształcić się w sieć wzajemnie powiązanych witryn internetowych – oznajmił Garrett Caldwell, wicedyrektor ds. public relations w siedzibie światowego Kościoła adwentystycznego.

 

Caldwell i inni naczelni piarowcy ze światowego Sekretariatu Komunikacji i Mediów przebudowę witryny zapowiedzieli na Adwentystycznym Szczycie Technologii Internetowych (ang. GAIN), który odbył się w maju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Dubaju. Na konferencję zjechało 230 czołowych adwentystycznych pracowników administracyjnych, piarowców oraz specjalistów od nowoczesnych technologii, aby porozmawiać na temat współpracy w sferze bardziej przejrzystego dzielenia się ze światem ewangelią za pośrednictwem internetu.

 

Witryna, z której dziennikarze, naukowcy i osoby poszukujące wspólnoty wierzących czerpią podstawową wiedzę na temat Kościoła adwentystycznego, będzie od października dostępna w czterech językach: angielskim, francuskim, portugalskim i hiszpańskim.

 

– Chcemy zachęcić każdego internautę, który nas odwiedzi, by razem z nami wyruszył we wspaniałą duchową podróż, czyli aktywne życie poświęcone służbie bliźniemu – oświadczył Caldwell.

 

Jak powiedział Andrew King, administrator witryny Sekretariatu Komunikacji i Mediów, nowa strona główna będzie mieć prostą, przejrzystą typografię, która dopełni jej funkcje interaktywne oraz bazę danych zawartości.

 

– Tworzymy nie tylko nową witrynę, ale też szkielet pod urządzenia mobilne, komputery i telewizory – powiedział King.

 

Dyrektorzy ds. public relations z wydziałowych sekretariatów komunikacji i mediów zgodzili się, że kluczowymi czynnikami warunkującymi udaną integrację witryn są jedność w różnorodności.

 

Adwentystyczni przywódcy z Azji Wschodniej, Ameryki Łacińskiej i Afryki już nie mogą się doczekać, kiedy zintegrują swoje witryny z nową platformą. Inni, z których wielu przebudowało niedawno swe witryny, będą pracować nad zaadaptowaniem się do procesu integracji.

 

James Standish, dyrektor Sekretariatu Komunikacji i Mediów przy Wydziale Południowopacyficznym, chce sprawdzić, co nowa witryna ma do zaoferowania jego regionowi. – Życzyłbym sobie, żeby wszystkie nasze witryny stały na najwyższym poziomie, jednocześnie dopuszczam indywidualne rozwiązania typograficzne – mówił.

 

Williams Costa jr, dyrektor Sekretariatu Komunikacji i Mediów oraz organizator Adwentystycznego Szczytu Technologii Internetowych, podkreślił znaczenie obecności Kościoła w internecie wolnej od zupełnej niezależności poszczególnych witryn.

 

– Rozumiemy różnorodność na świecie, rozmaite gusta, lokalne koloryty, kultury i potrzebę posiadania wspólnego elementu, ale ludzie muszą widzieć w nas rodzinę. Rodzinę widoczną i głoszącą przejrzysty przekaz – powiedział Costa.

 

Potrzeba większej jedności pod względem przekazu i typografii skłoniła ponad rok temu Corradę Cozziego, dyrektora ds. public relations Wydziału Środkowoeuropejskiego z siedzibą w Bernie, do próby integracji różnorodnych wielojęzycznych witryn regionalnych, bez której nie sposób budować świadomość marki. Cozzi i zespół pod kierownictwem Klausa Popy z Adwentystycznego Ośrodka Multimedialnego w Niemczech koordynują działania związane z przebudową witryny światowego Kościoła w zakresie integracji mikrowitryn.

 

Po przebudowie witryny adventist.org piarowcy zamierzają zorganizować cykl spotkań w celu przedyskutowania możliwości integracji.

 

Zintegrowana z nową szatą graficzną i szkielet nowej witryny będzie też obsługująca adwentystyczne witryny platforma netAdventist, poinformował nadzorujący ją John Beckett, dyrektor adwentystycznego Biura ds. Globalnego Oprogramowania i Internetu.

 

Podczas sobotniego kazania, które przewodniczący światowego Kościoła pastor Ted Wilson wygłosił w kościele adwentystycznym w Ras al-Chajma, uczestnicy szczytu i wyznawcy z miejscowych zborów (parafii) byli zachęcani do dalszego głoszenia ewangelii wszelkimi możliwymi środkami.

 

– Dzielcie się Bożą miłością, dzielcie się poselstwem trzech aniołów, które mówi, że Bóg przygotowuje ludzi na swoje powtórne przyjście – apelował.

 

Przewodniczący wzywał technologów do doskonalenia sposobów ewangelizacji poprzez zintegrowane media, tak aby za pośrednictwem różnorodnych posunięć docierać do serc jak najszerszego grona ludzi.

 

Podczas światowego szczytu adwentystycznych profesjonalistów z dziedziny mediów i komunikacji społecznej, który odbył się w Dubaju, wręczono specjalną nagrodę za stworzenie i wdrożenie światowego logo Kościoła, którą otrzymał pastor Rajmund Dąbrowski (na zdjęciu powyżej), wieloletni szef Departamentu Informacji przy Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w USA.

 

 

© Libna Stevens/IAD/ANN
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni