header
 

Z życia Adventist World Radio

Z życia Adventist World RadioPamiętacie tę piękną pieśń? Trąbcie wokoło, niech zew wszędzie brzmi: Wkrótce już przyjdzie nasz Pan!

 

Być może przypominacie sobie, że wykonywana przez kultowy King’s Herald Quartet, otwierała legendarną audycję radiową „Głos Proroctwa”, prowadzoną przez redaktora H.M.S. Richardsa. Ale być może nie zdawaliście sobie sprawy, że była i nadal jest wizytówką muzyczną Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR) na całym świecie, wykorzystywana do obwieszczania naszych programów.

 

AWR od początków istnienia (1971) „trąbiła wokoło” pewnym głosem, zapowiadając powrót Jezusa Chrystusa! Obecnie trąbi prawie w stu językach przy wykorzystaniu modulacji częstotliwości (FM), modulacji amplitudowej (AM), fal krótkich i podkastów. Tych sto języków zapewnia możliwość dotarcia do 70–80% populacji świata. Oto szczegóły:

 

Radio AM i FM

W samej olbrzymiej Rosji audycje AWR są nadawane przez ponad 1500 stacji FM w 11 strefach czasowych. Do naszego studia w rosyjskim mieście Tuła codziennie napływają zgłoszenia osób chętnych zapisać się na kursy biblijne! W Nepalu, Indiach i innych krajach dziesiątki, ale to dziesiątki rozgłośni emitują adwentystyczne orędzie o bliskim powrocie Pana. Nie należy też zapominać o rozsianych po całej kuli ziemskiej przeszło 150 afiliowanych przy AWR stacjach FM, wiernych słowu Bożemu pod względem „trąbienia wokoło” poselstwa prawdy ewangelicznej.

 

Fale krótkie

Fale krótkie to wciąż najskuteczniejsze narzędzie docierania na tereny pod ścisłą kontrolą władz. Pokonują tysiące kilometrów, dosięgając miejsc, gdzie misjonarze dotrzeć nie mogą. Prawie 75% ludności świata żyje w krajach, gdzie panują restrykcje religijne – od umiarkowanych po surowe. Fale krótkie pokonują mury i granice, docierając do domów i zmieniając życie mieszkańców nawet najbardziej odizolowanych zakątków świata.

 

Podkasty

Uruchomiliśmy tę usługę w sierpniu 2010 r. i co roku odnotowujemy ponad 200 mln przypadków pobierania naszych plików przez ludzi z całej kuli ziemskiej! Jedną z naszych największych grup odbiorców na świecie są słuchacze arabskojęzyczni: wielu z nich pobiera nasze programy i słucha ich potajemnie w nocy. I Bóg do nich dociera! W Chinach, gdzie ponad 500 mln ludzi ma internet, pliki z Bożym orędziem są pobierane ponad 600 tys. razy dziennie!

 

Odtwarzacze solarne

Ponad 300 mln mieszkańców Indii nie ma energii elektrycznej. Jedynym źródłem informacji są dla nich radioodbiorniki na baterie zwykłe lub słoneczne. A przed nami kolejne wyzwanie: miliony analfabetów, którzy muszą się dowiedzieć o Jezusie za pomocą zmysłu wzroku albo słuchu.

 

AWR może na takich urządzeniach zmieścić nie tylko całą Biblię, lecz także kursy biblijne, a nawet cały adwentystyczny śpiewnik (muzykę plus teksty) w wielu językach! Użytkownik nie może wykasować nagranej zawartości ani nic na to nagrać – może tylko słuchać i zakochać się w Jezusie. Ba, ten niewielki odtwarzacz nie potrzebuje baterii ani prądu, gdyż zasila go energia słoneczna!

 

Poniższe krótkie świadectwa słuchaczy pokazują jedynie ułamek tego, jak Bóg działa poprzez audycje AWR:

 

W mojej wiosce jest dużo zabobonów, kultu bożków i oddawania czci diabłu. Ale razem z rodziną i przyjaciółmi słuchamy Waszego programu. Chcielibyśmy dowiedzieć się jeszcze więcej, pomóżcie nam być wiernymi Bogu.

―Nepal

 

Dziękuję za [arabskie] audycje Al Waad. Jestem muzułmaninem i zawsze mówiono mi, że chrześcijanie to „kafar” (niewierni), że jecie wieprzowinę, pijecie wino, kłaniacie się posągom i czcicie wielu bogów. Ale kiedy przez kilka dni słuchałem Waszego poselstwa, przekonałem się, że jesteście pobożnymi ludźmi, którzy głoszą prawdziwe poselstwo. Chciałbym się więcej dowiedzieć o Chrystusie i Waszej religii. Czy moglibyście przysłać mi egzemplarz Biblii i inne książki, które by pomogły mi lepiej poznać chrześcijaństwo?

―Irak

 

Dziękuję Bogu za Wasze audycje. Uratowaliście mi życie. Straciłem żonę i syna w wypadku samochodowym. Życie straciło dla mnie sens i postanowiłem popełnić samobójstwo. Któregoś razu chcąc usłyszeć w radiu wiadomości, trafiłem na wasze chrześcijańskie orędzie, które dało mi nową nadzieję i powód, by żyć. Zapewniło mnie, że pewnego dnia znów zobaczę się z żoną i synem. Chwała niech będzie Bogu za Wasze poselstwo. Niech Bóg Was błogosławi.

―Egipt

 

Przyjaciel poradził mi słuchać AWR, żeby dowiedzieć się więcej o Bogu. To wielkie szczęście mieć tak troskliwego przyjaciela. Teraz codziennie słucham AWR. Dzięki AWR żyję pełnią życia. Uczę się nowych rzeczy z Biblii. Żałuję, że nie mam jej egzemplarza. Czy moglibyście przysłać mi nową Biblię? Dziękuję i niech Bóg Was błogosławi.

―Somalijczyk z Arabii Saudyjskiej

 

Jestem matką wychowującą 14-miesięczne dziecko. Z powodu masy obowiązków dawno nie byłam w kościele. Czuję się winna z tego powodu i słaba duchowo. Kiedy natrafiłam na program „Głos Nadziei”, byłam zachwycona. Codziennie pobieram Wasze pliki audio i słucham ich. Teraz widzę, jak mało wiedziałam o Bogu Stwórcy. „Głos Nadziei” dodaje mi duchowego wzrostu. Serdecznie dziękuję.

―internautka z Chin

 

AWR stale otrzymuje dziesiątki tysięcy listów, maili i telefonów od słuchaczy z całego świata. Jest to możliwe tylko dzięki Waszej współpracy z AWR w głoszeniu ewangelii zagubionemu, ginącemu światu.

 

Po tej stronie wieczności nigdy nie spotkamy większości tych ludzi, ale możecie wierzyć, że za sprawą Waszych modlitw i wiernego wsparcia finansowego docieramy do nich codziennie. Skarby gromadzone w niebie zawsze procentują! Słowo Boże ma moc zmieniać życie i nigdy nie wraca bezowocnie (zob. Iz 55,11). Jezus nigdy nie powiedział, że musi się nawrócić cały świat, ale powiedział, że cały świat musi usłyszeć ewangelię! I właśnie ten cel przyświeca AWR: dzielić się orędziem nadziei ze światem, któremu brak nadziei. Dziękuję Wam jeszcze raz za bezcenną współpracę w postaci finansowego i modlitewnego wsparcia!

© Dowell Chow, prezes AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni