header
 

Radiowe wieści z Ugandy

Radiowe wieści z UgandyPonieważ w ciągu ostatnich paru lat technika w afrykańskich krajach poszła do przodu, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego zdał sobie sprawę, że tradycyjne spotkania ewangelizacyjne na żywo zaczynają być wypierane przez głoszenie słowa Bożego w radiu, telewizji i internecie.

 

Wobec tego adwentystyczni przywódcy w Ugandzie, zwłaszcza na terenie Diecezji Środkowej, założyli dziesięć lat temu rozgłośnię Prime Radio, chcąc pójść z ewangelizacją jeszcze dalej.

 

– Ludzie stali się zbyt zajęci, aby chodzić na wykłady ewangelizacyjne, i jedynym skutecznym sposobem, w jaki ewangelia może wyjść im naprzeciw, pozostało radio – stwierdza pastor James Kaggya, przewodniczący Diecezji Środkowej w Ugandzie.

 

Audycje Prime Radio można usłyszeć na częstotliwości 91,9 FM oraz w internecie na stronach cucsda.org i primeradio.org. Od momentu powstania rozgłośni dzięki niej wiele osób odnalazło chrześcijańską prawdę i setki przyjęło chrzest.

 

Dwa lata temu Prime Radio zaczęło realizować ideę spotkań ewangelizacyjnych na antenie. – Do tej pory – wyjaśnia Fred Nkayivu, dyrektor rozgłośni – dzięki spotkaniom na żywo i na antenie ochrzciliśmy ponad 1500 osób, ale nie potrafimy określić dokładnej liczby, bo zawsze zachęcamy ludzi, aby chrzcili się w najbliższym kościele adwentystów.

 

Rozgłośnia emituje wspomniane programy ewangelizacyjne w godzinach 20.00–21.00 czasu lokalnego. Wyznawcy Kościoła adwentystycznego i inni wierni słuchacze Prime Radio namawiają swoich sąsiadów i znajomych do słuchania rozgłośni choćby przez tę jedną godzinę.

 

– W ten sposób nie musimy zwoływać audytorium ani wydawać pieniędzy na wynajęcie lokalu, prowiant i nagłośnienie. To największa zaleta radiowych akcji ewangelizacyjnych – mówi pastor Mayanja, kaznodzieja Prime Radio. – Radio dociera też do ludzi pokroju Nikodema, którzy boją się otwarcie zadeklarować przyjęcie zbawienia. Bywało, że do rozgłośni w Kireka przyjeżdżali religijni przywódcy i znamienici politycy, szukając mnie, bo chcieli, żebym ich ochrzcił.

 

Od 2011 r. zorganizowano pięć akcji ewangelizacyjnych na antenie. Efekt? Każda seria audycji skutkowała chrztami. Za Chrystusem opowiedziały się dotychczas 103 osoby.

 

Podczas emisji programów Mayanja zachęca osoby, które przyjęły ewangelię, aby w ostatni dzień cyklu wykładów przybyły do Prime Radio przyjąć chrzest. Osoby mieszkające daleko od rozgłośni zachęca do poszukania najbliższego zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i przyjęcia chrztu właśnie tam. W związku z tym trudno ustalić liczbę osób, które przyłączyły się do Kościoła, ale Mayanja wierzy, że jest ich wiele.

 

Dobra nowina nie zatrzymuje się jednak na granicy Ugandy: najświeższy cykl programów przyniósł chrzest pięciu osób w USA, które słuchały były audycji za pośrednictwem strony primeradio.org.

 

Najnowsza ewangelizacja radiowa odbyła się w tym roku pod kierownictwem pastora Hanningtona Ntuulo. Ntuulo w ostatnim przemówieniu podał przykłady ludzi z Biblii, którzy wybierając Chrystusa, dokonali najlepszego wyboru w swoim życiu. – Podjęliście właśnie najlepszą życiową decyzję – mówił do świeżo upieczonych adwentystów.

 

© Faith Nabukeera
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

Faith Nabukeera pełni funkcję wicedyrektora ds. programowych w ugandyjskiej rozgłośni Prime Radio.


Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni