header
 

Radiosłuchacz: Teraz już znam mojego Boga!

Radiosłuchacz: Teraz już znam mojego Boga!Ten młodziutki autor listu słucha Adventist World Radio w Nepalu tak regularnie, że kiedy nasza codzienna półgodzinna audycja nie pojawia się na antenie lokalnej rozgłośni FM, chłopiec dzwoni do nas, pytając, co się stało.

 

Witam, nazywam się Famous Niravla. Mieszkam w Inaruwa w dystrykcie Sunsari. Mam trzynaście lat i chodzę do angielskiej szkoły.

 

Szukając w wakacje czegoś do posłuchania w radiu, trafiłem na program Głos Nadziei.

 

Na początku w Nepalu była tylko jedna religia. Nawet nie słyszano o żadnym innym Bogu ani działalności religijnej. Nie wiedziałem za dużo o innych religiach, dlatego Wasza audycja, tak różna od innych, bardzo mnie zaciekawiła. Potem słuchałem jej już zawsze, gdy tylko miałem okazję. Stała mi się drogą przyjaciółką.

 

Nie wiem właściwie, czy powinienem nazywać ją przyjaciółką, czy też nauczycielką, bo opowiedziała mi dużo o życiu i cywilizacji człowieka. Dzięki słuchaniu Waszego programu nieświadomie zmieniłem styl życia, zachowanie i zwyczaje. Znajomi, sąsiedzi i domownicy nieraz pytają mnie, co spowodowało we mnie te pozytywne zmiany, a ja uśmiecham się pod nosem. Czuję, jakbym w końcu odnalazł prawdziwego Ojca, Boga, którego porad życiowych mogę słuchać.

 

Aż brak mi słów, żeby wyrazić ogromną radość, którą sprawia mi słuchanie niebiańskich nauk Jezusa, wypowiadanych uroczym, czystym, prostym językiem pastora Umesha Pokharela w mojej ojczystej mowie. Wartość Głosu Nadziei przewyższa dla mnie wartość dania z pysznych, słodkich owoców albo szafy pełnej wytwornych ubrań.

 

Wcześniej nie interesowałem się Bogiem ani religią, dziś nie interesuje mnie nic innego. Teraz już znam mojego Boga. Mogę słuchać niebiańskich nauk i wskazówek, które Jezus przekazuje ludziom w moim ojczystym języku. Zmiany, które się we mnie dokonują, są właśnie efektem tych niebiańskich nauk.

 

© Adventist World Radio
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni