header
 

Multimedialna misja we Włoszech

Multimedialna misja we WłoszechW ostatnich latach Sekretariat ds. Komunikacji i Mediów Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego we Włoszech znacznie poszerzył wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technicznych.

 

Hope Channel

Do najważniejszych zmian w ostatnim czasie należy uruchomienie Hope Channel Italia, adwentystycznego kanału telewizyjnego, który od roku nadaje non stop. Niełatwo było wystartować, ale chcieliśmy jako adwentyści być obecni na antenie. Nasze wysiłki zostały wynagrodzone: w ciągu roku oglądały nas tysiące widzów.

 

Nadal zmagamy się, także finansowo, z urozmaiceniem programów, ale to wspaniałe, że we Włoszech może jaśnieć nowe światło zwiastujące ewangelię.

 

Ponieważ nie dysponujemy własnym ośrodkiem multimedialnym, programy powstają na razie we Włoszech dzięki porozumieniu z ewangelicznym ośrodkiem produkcyjnym pod Neapolem, gdzie mamy zapewnione studio i porady techniczne, niezbędne do transmisji. Za sprawą współpracy pastorów, „świeckich” wyznawców i kierowników sekretariatów Unii Włoskiej możemy pomyślnie realizować duchowe i biblijne programy poświęcone edukacji, zdrowiu, rodzinie i dzieciom.

Biuletyny

Sieć kontaktów rozrosła się znacznie dzięki wydawaniu przez szesnaście lat dwóch cotygodniowych biuletynów – jednego dla adwentystów (Bollettino di Informazione Avventista), drugiego dla ludzi spoza Kościoła (Notizie Avventiste). Notizie Avventiste przedstawia ludziom z zewnątrz nasze wyznanie i informuje na bieżąco o naszych działaniach, a także zawiera rubrykę „Info-Tech” z nowinkami technicznymi.

Witryna internetowa

Od stycznia 2013 r. nastąpiły poważne zmiany w tej dziedzinie. Biuletyn Notizie Avventiste (news.avventisti.it) uzyskał nową oprawę graficzną, robi wizualnie większe wrażenie niż w zeszłym roku i możemy go teraz wydawać w odstępach tygodniowych. Ponadto uruchomiliśmy niedawno nową witrynę miesięcznika Il Messaggero Avventista (www.ilmessaggeroavventista.it), na którego łamach można przeczytać wszystkie wieści ze świata i z regionu na temat Kościoła adwentystycznego. Witryna ma teraz wyszukiwarkę, z której można korzystać także za pośrednictwem urządzeń mobilnych jak iPady, iPhone’y i tablety. Wszystkie numery czasopism są wysyłane co miesiąc do prenumeratorów w formie papierowej. Oprócz internetowej wersji magazynu Il Messaggero Avventista wszyscy zainteresowani mogą otrzymywać cotygodniowy biuletyn, który od stycznia zastąpił gazetę Bollettino di Informazione Avventista.

 

Z sekretariatem kontaktuje się wiele ludzi chcących lepiej poznać Biblię, których kierujemy pod opiekę pastorów. W ciągu ostatnich czterech lat z naszych internetowych kursów biblijnych skorzystano ponad 3000 razy, a z naszej działalności w internecie odniosło pożytek 736 osób.

 

„Pociąga mnie Biblia, a zwłaszcza postać Jezusa Chrystusa, chociaż nie uważam się za osobę wierzącą. Kiedy czytam Biblię i próbuję zrozumieć jej znaczenie oraz pogłębić wiedzę na temat życia Jezusa, pojawia mi się w głowie wiele pytań. Czy ktoś z Was mógłby ze mną korespondować mailowo i udzielić odpowiedzi na moje pytania, zrodzone z chęci pogłębienia znajomości Pisma Świętego?”.

 

Duchowa ścieżka Josephine zaczęła się od tego maila. Z czasem internetowe doświadczenie na skutek dokładnego i szczerego badania słowa Bożego doprowadziło ją do decyzji o chrzcie w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego. Naprawdę się nawróciła. W kwietniu 2007 r. napisała: „Chyba mogę powiedzieć, że zaczynam rozumieć znaczenie soboty, jako biblijnego dnia świętego, po tym jak osobiście jej doświadczyłam. To doświadczenie umocniło moje przekonania jeszcze bardziej dlatego, że wszystkie odpowiedzi na moje pytania przychodzą razem, jak wezbrana rzeka. Czasem do zrozumienia wystarczy zaledwie parę słów. Jakbyście usunęli blokadę, która wszystko zatrzymywała. (…). Mam nadzieję wkroczyć wkrótce w wody chrztu”.

Radio

Istniejące od ponad trzydziestu lat dziewięć stacji FM Radio Voce della Speranza, położone w dziewięciu włoskich miastach, są teraz dostępne na naszej witrynie internetowej (www.radiovocedellasperanza.it). Można też pobrać odnośną aplikację do iPada, iPhone’a i Androida. Rozgłośnia, dostępna na drugim kanale satelitarnym Hope Channel Europa, obejmuje teren całego kontynentu.

 

Radio odgrywa niezwykłą rolę w krzewieniu słowa Bożego oraz promowaniu akcji i kampanii dotyczących sfery etycznej, społecznej i duchowej.

 

Sekretariat ds. Komunikacji i Mediów realizuje pod szyldem Produzione Media Avventista filmy wideo o różnej tematyce, które rozpowszechnia w zborach i które można oglądać na kanale internetowym video.avventisti.it, kolejnym elemencie unowocześnienia szaty graficznej i witryny internetowej.

 

Sekretariat Komunikacji i Mediów Unii Włoskiej wspiera teraz pozostałe sekretariaty w zakładaniu własnych stron oraz przygotowywaniu do rozmaitych działań ewangelizacyjnych. Sekretariat zarządza też wewnętrzną siecią komputerów w biurach Kościoła i wyręcza zbory w niektórych działaniach online.

 

Na czele sekretariatu od 2005 r. stoi Vinzenzo Annunziata, któremu pomaga troje „świeckich” asystentów: na pełny etat Lina Ferrara i Gianluca Scimenes, a w niepełnym wymiarze godzin pastor Francesco Zenzale.

 

Adwentystyczna Unia Włoska liczy łącznie 9548 wyznawców, zrzeszonych w 109 zborach i 22 grupach.

 

 

© Vincenzo Annunziata (CD EUDNews)
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni