header
 

Hope Channel Niemcy ma już 4 lata!

Hope Channel Niemcy ma już 4 lata!Adwentystyczny Ośrodek Multimedialny „Głos Nadziei” w Alsbach w Niemczech z okazji czterolecia adwentystycznej telewizji Hope Channel Niemcy zorganizował 9 marca 2013 r. specjalne nabożeństwo dziękczynne, które można było oglądać na żywo za pośrednictwem satelity ASTRA lub internetu.

 

Uroczystość koncentrowała się wokół powtórnego przyjścia Chrystusa i słów, które wypowiedział do uczniów przy wniebowstąpieniu. Jak zwrócił uwagę Matthias Müller, dyrektor ośrodka, sam Chrystus oświadczył, że nikt nie zna czasu paruzji, toteż wszelkie spekulacje na ten temat są bezprzedmiotowe. Z drugiej strony Jezus ostrzegał, że jego powrót może się odwlec, stąd też chrześcijanie mają czekać cierpliwie, ale nie bezczynnie: ich powinnością jest wychodzić naprzeciw potrzebom ludzi dookoła.

 

– Cztery lata telewizji Hope Channel to cztery lata krzewienia nadziei – oznajmił pastor Klaus Popa. – Nadziei przebaczenia i nowego początku. Nadziei powrotu Chrystusa, kiedy to Bóg uczyni wszystko nowym (zob. Ap 21,5).

 

– Z początku wielu sceptycznie odnosiło się do idei powstania kanału Hope Channel Europa – wspomina Müller. Ale oto narodziła się międzynarodowa współpraca. – W 2004 r. ruszył europejski Ośrodek Multimedialny „Głos Nadziei”. W przedsięwzięciu wzięły udział nie tylko Niemcy, ale też Francja, Rosja i Wielka Brytania.

 

Jeszcze większe wątpliwości pojawiły się w związku z pomysłem założenia telewizji Hope Channel Niemcy. Jak by miała ona funkcjonować – pytano – pod względem technicznym, tematycznym, finansowym?

 

– Dzięki Bożej łasce i dobrej woli ludzi nadajemy już od czterech lat przez całą dobę – dodał Müller. – Niektórzy pytają: „Czy naprawdę trzeba emitować programy w nocy?”. Po przeanalizowaniu informacji zwrotnych od naszych widzów stwierdziliśmy, że faktycznie istnieje potrzeba emitowania programów dla tych, którzy nie mogą w nocy spać, pracują w systemie zmianowym lub korzystają z internetu w innych strefach czasowych.

 

– Pragnienie emisji takich programów przed czterema laty zaskoczyło mnie – stwierdził Brad Thorp, prezes telewizji Hope Channel International z siedzibą w Silver Spring w amerykańskim stanie Maryland. – Kto by pomyślał, że niemiecki Ośrodek Multimedialny „Głos Nadziei” dostanie koncesję na nadawanie programów przez całą dobę? Szybko zapominamy, że Hope Channel Niemcy to wielki cud.

 

Odbiór za pośrednictwem satelity i internetu, dobrze zorganizowana produkcja i entuzjastyczne reakcje odbiorców sprawiają wrażenie, jakby wszystko funkcjonowało sprawnie z dawien dawna. – Tymczasem wcale tak nie jest – wyjaśnił Thorp. Ośrodek otrzymał koncesję na telewizję Hope Channel Niemcy na początku 2009 r., dzięki czemu chrześcijańskie programy mogą być nadawane przez całą dobę.

 

– Podziękowania należą się nie tylko Heskiemu Urzędowi ds. Mediów Państwowych, ale też Bogu, bo to dzięki niemu telewizja Hope Channel Niemcy mogła się przyoblec w ciało – dodał Thorp.

 

© CD EUDNews
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni