header
 

AWR: Bez murów, bez barier, bez granic

AWR: Bez murów, bez barier, bez granicW 2012 r. Światowe Radio Adwentystyczne (ang. AWR), pomagając w lokalnym przedsięwzięciu ewangelizacyjnym Misja Rafiki (Przyjaźń), rozdało kilkaset odtwarzaczy na baterie słoneczne, zawierających rozważania biblijne w suahili i Pismo Święte po francusku, języku urzędowym Demokratycznej Republiki Konga.

 

Dzięki tym urządzeniom adwentystyczni wyznawcy i ewangeliści podczas cotygodniowych wizyt docierają z Dobrą Nowiną do pensjonariuszy zakładu karnego w mieście Beni.

 

Więźniowie przebywają w bardzo ciężkich warunkach. Ponad setka osadzonych musi się gnieść na niewielkiej powierzchni, chyba że przebywają na spacerniaku pod bacznym okiem strażników.

 

Wielu więźniów, którzy co tydzień słuchali rozważań biblijnych na odtwarzaczach, pod wpływem Ducha Świętego zapragnęło chrztu przez zanurzenie w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego!

 

Niedawno miałem przywilej odwiedzić Beni i tamtejszy zakład karny. W sobotę 16 lutego 22 skazańców opowiedziało się za Jezusem i zostało ochrzczonych w prowizorycznym baptysterium, które wykopano w ziemi i wyłożono nieprzemakalnym plastikowym brezentem. Była to praca niełatwa i, oględnie mówiąc, ekscytująca!

 

Pracownicy więzienia bardzo się obawiali o bezpieczeństwo, tym bardziej że na uroczystość przybyło ponad dwustu adwentystów z pobliskich zborów (parafii), aby okazać wsparcie i być świadkami tak wyjątkowego chrztu. Po skonsultowaniu się z naczelnikiem więzienia postanowiono, że do baptysterium, znajdującego się przed więzieniem, skazanych będzie doprowadzać pojedynczo starszy zboru albo diakon, dzięki czemu strażnicy będą mieć lepszą kontrolę nad opuszczającymi budynek katechumenami.

 

Chrzcząc każdego po kolei, widziałem na ich twarzach bezradność i zarazem nadzieję. Po zanurzeniu w wodach chrztu ostatniego drogiego brata dołączyłem z powrotem do grupy na spacerniaku. Dostrzegłem diametralną zmianę, która zaszła w nowo ochrzczonych: każdy, który wychodził do przodu po świadectwo chrztu i Biblię w języku suahili, promieniował radością. Chociaż wszyscy pensjonariusze wiedzieli, że wracają do miejsca odosobnienia, byli wolni w Chrystusie i żyli nadzieją na jego bliski powrót!

 

Aby dotrzeć do ludzi na całym świecie, AWR wykorzystuje rozmaite zdobycze techniki – nie tylko wspomniane odtwarzacze, ale też modulację amplitudową, modulację częstotliwości, fale krótkie i podkasty. Dzięki Waszej pomocy dociera dla Jezusa do tych, których choroba przykuła do czterech ścian, do ludzi niepiśmiennych i do więźniów. Bóg najbardziej pragnie, by zanim skończy się czas łaski, każda istota ludzka na tej planecie miała sposobność usłyszeć Dobrą Nowinę.

 

„Gdy tylko dziecko Boże zbliża się do tronu łaski, od razu staje się klientem Arcyadwokata. Gdy tylko okaże skruchę i poprosi o przebaczenie, Chrystus uznaje jego sprawę za własną, przedkładając Ojcu jego błagalną prośbę” (Ellen G. White, Our Father Cares, s. 66).

 

Drodzy Przyjaciele, nie zapominajcie, proszę, w modlitwach o tych nowych członkach Bożej rodziny. To dzięki Waszym modlitwom i Waszemu hojnemu wsparciu wydarzyły się te historie o ich przemienionym życiu.

 

Pozostało mało czasu, a jeszcze wielu więźniów grzechu musi dostąpić zbawienia, nim będzie za późno. Nie ustawiajcie, proszę, w wiernym składaniu datków na misję „Głosu Nadziei”, dzięki którym oni również mogą usłyszeć Boże orędzie miłości.

 

Bez murów, bez barier, bez granic to więcej niż slogan – to namacalna rzeczywistość!

 

© Dowell Chow, prezes AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni