header
 

„Kościoły AWR”

Kościoły AWRJeśli macie tak jak ja, to i dla was radio podczas jazdy samochodem jest znakomitym sposobem słuchania lokalnych wiadomości i pozostawania na bieżąco z aktualnościami ze świata. Dla wielu ludzi radio to wręcz okno na świat i podstawowe źródło informacji.

 

W niejednym kraju słyszę na okrągło: „Szukałem BBC, a trafiłem na program AWR (Światowego Radia Adwentystycznego – przyp. tłum.), który odmienił moje życie”. Słuchacze szybko dzielą się tą dobrą nowiną z bliskimi, a ci w końcu tworzą w swojej wiosce krąg naszych radiosłuchaczy. Słuchanie AWR staje się ich sposobem odprawiania sobotniego nabożeństwa. Dzieje się tak bez przerwy na całym globie.

 

Taka też jest historia Makeny, prowadzącej nieduże gospodarstwo Kenijki z wioski Wikililje. Makena, swego czasu piastująca wysoką funkcję w innym Kościele, pewnego razu słuchając rozgłośni Wikwatjo („Nadzieja”) FM, usłyszała poselstwo o sobocie, biblijnym dniu świętym. Zaskoczona informacją, zadzwoniła do radia, aby pomówić z prezenterem programu (i zarazem producentem) pastorem Kioko.

 

Po rozmowie z nim Makena stała się wierną słuchaczką naszego radia. Ponieważ pilnie studiowała Biblię, robiła skrzętne notatki i bacznie słuchała AWR, zaczęła uczyć innych, wykorzystując swoje zapiski. Dzięki jej ewangelizacji do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przystąpiło przez chrzest siedem osób. Na razie, bo jestem pewien, że to jeszcze nie koniec jej działalności!

 

Kiedy Makena poznała Boże adwentystyczne orędzie nadziei AWR, Duch Święty rozniecił w niej ogień. Dziś kobieta prowadzi nawet spotkania przy Słowie Bożym ze świętującym niedzielę protestanckim pastorem, żywo zainteresowanym poznaniem poselstwa o sobocie.

 

Historię Makeny opowiadają w wielu rejonach inni kenijscy słuchacze. W zasięgu samego Wikwatjo FM istnieje teraz dwadzieścia kół słuchaczy (nazywanych też „Kościołami AWR”)! Niedawno przyjęło chrzest dwudziestu nowych wyznawców! Zjawisko „Kościołów AWR” nie ogranicza się do samej Kenii, lecz występuje w wielu miejscach na całej kuli ziemskiej.

 

Wydajność

 

Radiofonia słynie z tego, że oferuje najtańsze sposoby krzewienia ewangelicznego orędzia i docierania z nim do jak największej liczby mieszkańców tzw. Okna 10/40 i krajów w wielu innych regionach.

 

AWR emituje obecnie audycje w niemal stu językach przez całą dobę siedem dni w tygodniu (w tym także po polsku – przyp. tłum.). Dociera tam, gdzie nierzadko misjonarze dotrzeć nie mogą. Choć nie wpisani do ksiąg zborowych, w wielu rejonach świata żyją ludzie uważający się za członków Kościoła adwentystycznego – nasi bracia i siostry w Chrystusie. Dzięki waszej współpracy z AWR ich imiona figurują teraz w księgach niebieskich!

 

Grupa młodych słuchaczy z Somalii napisała: „Codziennie słuchamy audycji AWR w języku somalijskim i przyjęliśmy Jezusa za naszego osobistego Zbawiciela. U nas w wiosce nie ma adwentystycznego kościoła, ale my uważamy się za Kościół!”.

 

O tak, ci młodzi ludzie w istocie są Kościołem! „Kościół” bowiem to coś więcej aniżeli budynek. To wierzący, którzy jako „żywe kamienie” budują na prawdziwym Fundamencie: Jezusie Chrystusie!

 

Historie takie jak Makeny zdarzają się nie przypadkiem, lecz dlatego, że wasze serca zostają poruszone przez Boga do wsparcia dzieła ewangelizacji w dniach ostatecznych, dzieła wzywania grzeszników do przyjęcia Jezusa Chrystusa.

 

Tak, radio dociera do wielu ludzi żyjących w miejscach, gdzie inaczej dotrzeć nie sposób. Dzięki wypływającym z miłości datkom, które składacie, dokonuje wielkich rzeczy na całym świecie.

 

Chciałbym wam podziękować, że jesteście naszym głównym partnerem w misji zdobywania świata dla Chrystusa za pośrednictwem AWR. Bez waszych modlitw i wsparcia finansowego AWR nie mogłoby być takim narzędziem pozyskiwania dla Chrystusa nowych wyznawców!

 

© Dowell Chow, prezes AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni