Restrukturyzacja Adventist Media Center

środa, 15 maja 2013 10:52 Drukuj

Restrukturyzacja Adventist Media CenterZarząd podlegającego Wydziałowi Północnoamerykańskiemu Adwentystycznego Ośrodka Multimedialnego (Adventist Media Center) w kalifornijskim mieście Simi Valley wystąpi do swojego kierownictwa z wnioskiem o potrzebie zmiany lokalizacji sześciu swoich komórek medialnych i sprzedaży dotychczasowej nieruchomości.

 

Decyzja zapadła 29 kwietnia 2013 r. po dwóch latach analiz, spotkań i wywiadów z partnerami wspomnianych komórek. Spotkanie zarządu Adwentystycznego Ośrodka Medialnego poprowadził Dan Jackson, przewodniczący Wydziału Północnoamerykańskiego.

 

– Dzięki temu wnioskowi nasz wydział pójdzie w stronę przyświecającej nam nadrzędnej wizji, która mówi, jak Bóg chce używać mediów w obecnych czasach końca – rzekł Jackson w oświadczeniu prasowym.

 

Na razie nie ustalono jeszcze, kiedy wniosek zostanie przedstawiony komitetowi wydziału ani jakie dalsze plany tenże ma względem mediów.

 

Do komórek medialnych funkcjonujących w ramach Adwentystycznego Ośrodka Medialnego należą: Breath of Life Ministries, Faith For Today, It Is Written, Jesus 101 Biblical Institute, La Voz de la Esperanza i The Voice of Prophecy.

 

W wydanym przez wydział oświadczeniu prasowym podano, że na zmianę lokalizacji przewidziano 12–18 miesięcy. Dla każdej z komórek wyznaczy się inne progi wsparcia finansowego z wydziału, tak aby mogły odpowiednio realizować swoją misję. Stwierdzono też, że wydział zaangażowany jest w „poszukiwanie nowych możliwości rozwoju mediów”, np. utworzenie zaplecza studyjnego w siedzibie wydziału w Silver Spring w stanie Maryland.

 

– Misja komórek medialnych oraz poselstwo nadziei i kompleksowego zdrowia pomaga szerzyć ewangelię o Jezusie Chrystusie w całej Ameryce Północnej i poza jej granicami – oznajmił Jackson. – Doceniamy niestrudzone wysiłki wielu pracowników ośrodków medialnych i poszczególnych komórek. Oczekujemy, że komórki medialne utrzymają poziom programów i usług, które zaspokoją przyszłe potrzeby wydziału.

 

Adwentystyczny Ośrodek Medialny, jak czytamy na oficjalnej witrynie, został powołany do życia przez światową siedzibę Kościoła w 1972 r. w Newbury Park w Kalifornii jako „Ośrodek Radiowo-Telewizyjny i Filmowy Adwentystów Dnia Siódmego”. W 1993 r. przemianowano go na „Adwentystyczny Ośrodek Multimedialny”. Dwa lata później centrala Kościoła adwentystycznego scedowała prawa własności do ośrodka na Wydział Północnoamerykański.

 

Adwentystyczny Ośrodek Medialny odpowiada również za repertuar, główną jednostkę sterującą oraz łącza nadawcze 6 z 14 kanałów Hope Channel Global Network, światowej adwentystycznej sieci telewizyjnej. W odrębnym oświadczeniu prasowym, wydanym 30 kwietnia przez Hope Channel, poinformowano, że przyjęcie wniosku Adwentystycznego Ośrodka Medialnego nie pociągnie za sobą przerw w emisji ani zmian w repertuarze.

 

 

© Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^