header
 

Świadectwo Niemki oglądającej Hope Channel

Świadectwo Niemki oglądającej Hope ChannelPonieważ w wielu niemieckich miastach obowiązuje zakaz używania anten satelitarnych, tradycyjne transmisje programów Hope Channel nie zawsze są możliwe. Stąd w działalności Hope Channel na terenie Niemiec tak ważną rolę odgrywają internetowe transmisje na żywo. Bez względu na to, czy w grę wchodzi gęsto zaludniony Frankfurt, urocze miasteczko Jübar, antena satelitarna czy przeglądarka internetowa – prawda biblijna dociera do wielu Niemców i diametralnie zmienia ich życie.

 

Liczące 2000 mieszkańców Jübar może się poszczycić długą, bo sięgającą 1308 r. (pierwsza wzmianka w kronikach) historią i wielopokoleniowymi tradycjami. Jedną z takich wiekowych rodzin jest rodzina pani P.

 

Panią P., skaczącą któregoś razu po kanałach, zaintrygował tytuł programu faith.stories[*] (Historie o wierze). Nie mniej niż tytuł przemówił do niej gospodarz audycji, Klaus Popa: coś w jego głosie i zachowaniu przykuło uwagę, nie pozwalając zmienić stacji.

 

– Klaus Popa to wspaniały nauczyciel – mówi pani P. – Jakbym siedziała sobie przy stole z przyjacielem.

 

Niedługo potem zaczęła świętować sobotę, biblijny siódmy dzień tygodnia. W każdy piątek wieczorem błogosławieństwo nieba spływało na dom pani P., rozpoczynającej cudowny czas z Bogiem.

 

Ale to jej nie wystarczało. Chętna dowiedzieć się czegoś więcej, zaczęła przeglądać witrynę Hope Channel Niemcy, na której zapisała się na bezpłatny kurs Korespondencyjnej Szkoły Biblijnej.

 

Tego też jej było mało. Postanowiła więc za pośrednictwem internetu odnaleźć najbliższy kościół adwentystów. Okazało się, że znajduje się 30 km od niej, ale pani P., chora na stwardnienie rozsiane, nie była w stanie przebyć tak długiej drogi. Wobec tego zadzwoniła do pastora przekonać się, czy jest jakiś sposób, aby poznać lepiej Pismo Święte bez uczęszczania na nabożeństwa. Pastor zaproponował, że ją odwiedzi i postudiują razem Biblię.

 

– Chciałam dowiedzieć się wszystkiego o Biblii – wspomina kobieta. – Gdybym mogła, oglądałabym Hope Channel całą dobę.

 

Nie chcąc, aby stan zdrowia przeszkodził jej w kontaktach towarzyskich, zaprosiła do siebie na sobotę czworo przyjaciół. Z pomocą nagrywanych w ciągu tygodnia audycji Hope Channel prowadzi teraz regularne rozważania biblijne. „Uwielbiam mówić wszem i wobec o Hope Channel. Uwielbiam mówić o tym światu”, napisała niedawno w liście do Hope Channel Niemcy.

 

Determinacja pani P. w opowiadaniu innym o Bogu przywodzi na myśl wielowiekowe miasto Jübar. Jej historia będzie istniała w rejestrach Hope Channel, tak samo jak istnieją dwie słynne, niemal tysiącletnie jübarskie lipy, które przetrwały próbę czasu. Choć z powodu sędziwego wieku są w środku puste, nadal się prężą i zielenią, przyciągając uwagę każdego przechodnia.

 

© HopeLink 2Q2013
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński


[*] Program, w którym studiuje się Biblię werset po wersecie, począwszy od Księgi Rodzaju 1,1.
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni