header
 

Telewizja Hope Channel - wyspą spokoju

Telewizja Hope Channel - wyspą spokojuŻycie, zwłaszcza w dużych miastach, toczy się w zawrotnym tempie. Fast foody, szybkie podróże, krótki sen – wprost nie ma czasu na złapanie oddechu. W tak gorączkowej bieganinie Hope Channel to swoista oaza modlitwy, duchowego wzrostu, zdrowych wyborów i osobistej refleksji.

Szczęście

Williamowi, technikowi sieci kablowej DirecTV mającemu wiecznie huk roboty, telewizja Hope Channel dała szczęście. – Gdy zacząłem oglądać Hope Channel, wszystko nabrało sensu – mówi. – Wkrótce dostrzegłem zmiany u żony. Dzieci też były szczęśliwe, wiedziały, że Jezus Chrystus to ich tata. A wszystko zaczęło się od Hope Channel.

Miłość i akceptacja

Jill, która dorastała nieprzytulana i zawsze czuła się niewystarczająco dobra, telewizja Hope Channel dała miłość i akceptację. Dwanaście lat alkoholizmu i depresji doprowadziło Jill na próg niebezpiecznego kryzysu. – Nie chciałam towarzystwa ludzi. Nie chciałam nawet wychodzić z domu – opowiada. Któregoś razu, pogrążona w głębokim przygnębieniu, padła na kolana i zawołała: „Boże, już nie wytrzymam! Potrzebuję twojej pomocy!”. Prawie od razu odczuła pokój. Szybko włączyła telewizor, szukając czegoś. – To było niesamowite: zobaczyłam kanał z nadzieją w nazwie [Hope Channel oznacza dosłownie ‘kanał nadziei’ – przyp. tłum.], a właśnie tego mi było w tamtej chwili trzeba. Rzeczy, o których mówili, były skierowane akurat do mnie. Nie mogłam się oderwać od telewizora. Oglądałam całą noc. – Niedługo potem wszystkie elementy układanki życia Jill zaczęły tworzyć harmonijną całość. – Odnalazłam swoje miejsce. Dotąd nigdzie go nie miałam. Teraz jednak znalazłam je w Jezusie. Dziś jestem całkiem inną osobą.

Cel

Judith, której pomimo wszystkich dobrodziejstw czegoś w życiu brakowało, telewizja Hope Channel dała cel. – Uwielbiam pracować dla Boga, ale popadłam w lekką depresję – wyznaje, wspominając, jak wszystko się zaczęło. Zakłopotana tym, modliła się i poczuła nacisk, aby miłością Jezusa podzielić się z mieszkańcami Malibu. Każdy, kto zna to kalifornijskie miasteczko, uznałby taki pomysł za szaleństwo. Malibu, skupisko ludzi możnych i wpływowych, nie było typowym miejscem do ewangelizacji, zwłaszcza w wydaniu jednej kobiety.

 

Dlaczego Malibu? Dlaczego miejscowość oddalona o godzinę drogi od jej własnego miejsca zamieszkania? Judith nie znała odpowiedzi, ale znała odpowiedź na Boże wezwanie. Tak, pojedzie do Malibu! Gdy rozglądała się po nowym terenie, zauważyła, że nie ma tam żadnego adwentystycznego kościoła. Poprosiła potem telefonicznie o zweryfikowanie tej informacji i okazało się, że faktycznie tak jest, a najbliższy kościół znajduje się 40 km od Malibu.

 

Przez pięć długich lat – w każdy weekend i na każdym urlopie – Judith przemierzała ulice Malibu z ulotkami Hope Channel, docierając do każdego zainteresowanego.

 

Nawet nie dopuszczała do siebie myśli, że jej wysiłki mogą spełznąć na niczym. Trzymała się mocno obietnicy: „Gdybyście mieli wiarę jak ziarno gorczycy i powiedzielibyście tej górze: przesuń się z tego miejsca na tamto, przesunęłaby się. Wszystko byłoby dla was możliwe” (Mt 17,20 Biblia paulińska).

 

Chwała Bogu, że się nie poddała. Dzisiaj dzięki jej sianiu w Malibu jest adwentystyczny zbór, który zrzesza 50 wyznawców i stale rośnie.

 

© HopeLink 2Q2013
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni